SuperSport HNL, 18. kolo, 10.12.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Fran Jović (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb)
2:2(1:1) Osijek
Ramon Mierez 6'
Slavko Bralić 90'+2'
Osijek

[VIDEO] Nizovi bez pobjeda se nastavljaju, Varaždin i Osijek u drami podijelili bodove

Petar Jenjić • nedjelja, 10.12.2023.

Pretposljednji susret 18. kola SuperSport HNL-a, dvoboj Varaždina i Osijeka, završio je bez pobjednika. Obje momčadi tako i dalje produžuju niz bez pobjede...

Varaždin je od kraja rujna bez pobjede u SuperSport HNL-u, a Osijek od kraja listopada. Taj niz nastavit će se i nakon utakmice 18. kola. Iako je veći dio susreta bio poprilično siromašan prilikama, momčadi su ono što su imale znale iskoristiti.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret je završio 2:2. Gosti su rano došli do vodstva, no Varaždin je preokrenuo i bio blizu pobjedi. Ipak, u sudačkoj nadoknadi gosti dolaze do izjednačujućeg pogotka.

Osijek je poveo u šestoj minuti susreta kada je prekrasno s 15 metara pod gredu poentirao Ramon Mierez. Pogodak je prvotno poništen zbog zaleđa, a VAR provjera potrajala je predugo - čak pet minuta.

Uslijedio je period bez pravih prilika, a Varaždinci nisu uputili nijedan šut do 36. minute. Tada je Dimitri Mitrovski pucao iz slobodnog udarca, a lopta na putu prema golu pogodila Kristijana Lovrića.

Fran Jović je nakon kratkog pregleda snimke pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Igor Postonjski koji je poslao loptu u jednu, a vratara u drugu stranu.

Nismo vidjeli puno toga u nastavku, a prvo se izdvaja pokušaj Frana Brodića u 68. minuti kojeg je obranio vratar Osijeka. Međutim, Marko Malenica ništa nije mogao minutu kasnije.

Michele Šego je poslao loptu prema naprijed, propustio je Brodić za Marina Pilja koji ulazi u kazneni prostor, zaobilazi Malenicu i postiže gol.

U 82. minuti jako dobra šansa za Mitrevskog koji je pucao u dva navrata, ali je Malenica reagirao uspješno u obje situacije. Osijek je došao do poravnanja u drugoj minuti sudačke nadoknade. Lovrić je ubacio, a Slavko Bralić iz voleja poentirao za 2:2.

Tri minute kasnije velika šansa za Varaždin nakon slobodnog udaraca i šuta glavom, ali Malenica je čudesno obranio.