Cagliari traži bijeg iz zone ispadanja protiv neugodnog protivnika

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.12.2023.

Cagliari i Sassuolo večeras će zaključiti 15. kolo Serie A. Domaća momčad traži bijeg iz zone ispadanja, a njihov protivnik bijeg što dalje od te iste zone...

Posljednji susret 15. kola talijanske Serie A igrat će se na Sardiniji gdje će Cagliari biti domaćin Sassuolo u borbi za nove bodove. Utakmica je na rasporedu od 20:45 sati, a sudit će je Maurizio Mariani.

Igraj na Cagliari - Sassuolo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon jedne sezone u Serie B pa povratku u najviši rang, Cagliari je opet u zoni ispadanja u drugu ligu, iako je još jako puno do kraja. Nakon 14 odigranih utakimca je na pretposljednjem mjestu s deset bodova, a današnjom bi pobjedom skočio na 16. mjesto. Dobar znak je i činjenica da su izrazito domaćinska ekipa.

Od deset osvojenih bodova, čak osam je osvojio na domaćem terenu, a sedam u zadnja tri susreta na Unipol Domusu. Svladao je Frosinone s 2:0 i Genou s 2:1, dok je protiv Monze odigrao 1:1. U prošlom kolu, prije devet dana, gostovao je kod Lazija kojem je jedan pogodak bio dovoljan za sva tri boda.

S druge strane, Sassuolo je u prošlom kolu imao vodstvo na poluvremenu protiv Rome, no sve se okrenulo nakon 63. minuti kada su ostali s igračem manje. Nakon toga Rimljani su od 76. do 82. minute preokrenuli zaostatak u pobjedi te odnijeli tri boda. Time ostaju na 15, pet više od današnjeg protivnika.

Sassuolo je nakon pobjede protiv Intera i Juventusa propustio pobijediti još jedan jak klub iz gornjeg dijela ljestvice i sada traži iskupljenje. Prošlo gostovanje odigrano je kod Empolija gdje je golom u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede od 4:3. Bilo mu je to prvo slavlje u Serie A još od 27. rujna.

U kadru domaće momčadi neće biti Antoinea Makoumboua zbog crvenog kartona, kao ni Marka Roga zbog ozljede. Crveni karton u prošlom kolu zaradio je i Sassuolov Daniel Boloca, a zbog akumuliranih žutih neće biti ni Domenica Berardija. Ozljede imaju: Mattia Viti, Pedro Obiang i Agustin Alvarez.

Što su rekli

Claudio Ranieri, trener Cagliarija: "Sassuolo je jako težak protivnik koji je svladao Juventus i Inter. Više je bodova osvojio na gostovanjima, nego kod kuće. Ima jako puno kvaliteta i može zabiti gol na razne načine. Ne znam s kojim će igračima igrati, ali trebao ih se i bojati i respektirati ih. Bit će ovo važna utakmica i za nas i za njih."

Alessio Dionisi, trener Sassuola: Sutrašnja utakmica sigurno će biti teška i u isto vrijeme jako važna. U zadnji tri domaće utakmice Cagliari je osvojio sedam bodova, to su važne brojke. Dolazimo nakon poraza koji je ostavio gorak okus u ustima, nismo ga zaslužili. Nažalost nismo napredovali na ljestvici, a to je naš cilj u sutrašnjem susretu."

Mjesto, vrijeme, suci

Unipol Domus, Cagliari, 20:45

Sudac: Maurizio Mariani

Nedostaju

Cagliari: Makoumbou (crveni karton), Rog (ozljeda)

Sassuolo: Berardi, (kartoni), Boloca (crveni karton), Viti, Obiang, Alvarez (ozljede)

Zadnji susret

U susretu 33. kola pretprošle sezone, Cagliari je upisao minimalnu pobjedu od 1:0, iako ga to nije spasilo od ispadanja.

Prognoza

Zaista su rijetke utakmice u kojima ove dvije ekipe ne postignu barem jedan pogodak pa tako večeras očekujemo barem tri pogotka.