Konferencijska liga, skupina C, 6. kolo, 14.12.2023, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ricardo de Burgos, Iker De Francisco, Jon Nunez (Španjolska)
Dinamo
Dinamo
Dino Perić 69'
Bruno Petković 72', 77' (11m)
3:0(0:0) Ballkani

Bez senzacije na Maksimiru: Dinamo slomio Ballkani i ostaje u Europi i sljedeće godine!

Branimir Korać • četvrtak, 14.12.2023.

Bila je to utakmica u kojoj nije bilo prava na krivi korak. Dinamo nije smio izgubiti, uspio je svladati Ballkani s 3:0 i izborio je prolaz u nokaut fazu Konferencijske lige. Tamo ga čeka težak posao...

Marsel Ismajlgeci
31'
3
Arber Potoku
70'
99
Bleart Tolaj
70'
23
Bernard Karrica
82'
30
Arb Manaj
82'
Ilir Daja

Posao je odrađen, Dinamo je izborio ostanak u Europi i sljedeće godine igrat će u nokaut fazi Konferencijske lige. Bio je to minimalan cilj nakon što Dinamo nije uspio dohvatiti niti Europsku ligu i on je ispunjen.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

O ambicijama u nastavku natjecanja, više nakon ždrijeba polije kojeg će Dinamo znati s kim će se susresti u nastavku natjecanja. Tko god dođe, bit će teško, toga su u Dinamu itekako svjesni, ali vjeruju uz dobar prijelazni rok i dobre pripreme da će biti pravi sredinom veljače kada je na rasporedu prva utakmica nokaut faze.

Protiv Ballkanija Dinamo je dobro krenuo, pritiskao je goste i nije im dopustio da se uključe u utakmicu i zaprijete. Međutim, osim jedne velike prilike Baturine koja je došla nakon tog pritiska i oduzete lopte, Dinamo nije uspio stvoriti pravu prijetnju.

Ballkani je namirisao kako u igri Dinama ima još dosta nervoze, osjetilo se to u svakom dodavanju i do kraja prvog dijela nije bilo promjena na semaforu.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti, ali tamo negdje nakon sat vremena igre priča se potpuno okrenula, Dinamo je bio taj koji je počeo sve kvalitetnije napadati, Ballkani je sve više padao i uskoro su stigli pogoci.

U 60. minuti dvije velike obrane Kolicija. Prvo je skinuo Petkovićev pokušaj s ruba kaznenog prostora, a u nastavku akcije Kaneko je nabacio na drugu vratnicu gdje iz blizine puca Perković, ali vratar i to brani.

Dinamo je napokon poveo u 69. minuti, Mišić je nabacio iz kornera, u skoku je najviši bio Dino Perić koji s peterca pogađa za 1:0.

Tri minute kasnije novi pritisak Dinama nakon kornera, a u konačnici Bruno Petković iz blizine pogađa za 2:0.

Točku na i stavio je Petković iz kaznenog udarca nakon što je u kontri pobjegao Kaneko.

Završilo je 3:0, potpuno zaslužena pobjeda Dinama u zanimljivom dvoboju. Sada se čeka ždrijeb.