SuperSport HNL, 19. kolo, 15.12.2023, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Zdenko Lovrić, Marjan Tomas,Ivan Starčević;4. sudac:Oliver Romić; VAR:Ante Čuljak, Kristijan Novosel
Varaždin

Od Gorice do Gorice: Varaždin dominantno do pobjede!

Petar Jenjić • petak, 15.12.2023.

U prvom susretu 19. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Varaždina stigli su do pobjede. Na gostovanju kod Gorice slavili su s 3:0 i tako kalendarsku godinu zaključili na najbolji mogući način...

Još od 30. rujna i pobjede upravo protiv Gorice, nogometaši Varaždina nijednom nisu uzeli sva tri boda. Sve do večeras i dvoboja upravo protiv istog protivnika. Varaždinci su apsolutno dominirali kroz cijelu utakmicu i zasluženo slavili s 3:1.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gosti su u nastavku zasluženo stigli do tri gola prednosti. Gorica je uspjela smanjiti, napadala je tražeći primicanje, no do toga ipak nije došla.

Prva velika šansa stigla je u 20. minuti, ali nije bilo promjene rezultata. Domagoj Drožđek je glavom vratio u peterac za Michelea Šegu čiji udarac zajednički brane Momčilo Raspopović i Ivan Banić, ali i greda. Odmah nakon toga pucao je i Marin Pilj, ali preko gola.

Sjajne prilike za Varaždince u 25. minuti. Šego je prošao Banića i izborio se za udarac, no stoper Gorice Mateo Leš čisti s gol linije. Odmah nakon toga Igor Postonjski pucao je izvana, ali smo vidjeli sjajnu paradu domaćeg vratara. Čak šest udaraca u okvir uputili su gosti u prvih pola sata.

Osim ponekog udarca izvan okvira, Gorica nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti prema golu Varaždina. Ipak, prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka.

U 58. minuti ponovno se zatresao okvir gola Gorice, a ovoga puta je pucao Ivan Nekić. Ipak, nešto više od minutu kasnije gosti su zasluženo poveli. Postonjski je asistirao za Šegu, a Michele poslao loptu ispod Banića u mrežu.

Devet minuta kasnije Raspopović je udario Nekića po nozi u kaznenom prostoru, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Siguran je s 11 metara bio Drožđek čiji je udarac pročitao Banić, ali nije uspio i obraniti. Praktički već u sljedećem napadu Drožđek se našao u ulozi asistenta, odigrao za Frana Brodića koji iz prvog dodira s loptom dolazi do pogotka.

Iz praktički prve prave akcije na susretu Gorica je smanjila zaostatak u 81. minuti. Lenny Ilečić je asistirao, a Tim Matavž iz blizine skrenuo loptu u mrežu.