SuperSport HNL, 19. kolo, 16.12.2023, 17:00 h, Rujevica
Suci: Mateo Erceg, Goran Perica, Dominik Benković, 4. sudac: Ante Terzić; VAR: Dario Bel, Kruno Šarić

Petar Jenjić • subota, 16.12.2023.

Do nove prvenstvene pobjede stigla je Rijeka koja je u 19. kolu SuperSport HNL-a na domaćem terenu bila bolja od Rudeša. Junak susreta bio je dvostruki strijelac Franjo Ivanović...

Nakon poraza od Slaven Belupa, nogometaši Rijeke su odigrali i drugu utakmicu zaredom na Rujevici, ali ovoga puta stigli su do sva tri boda. U goste je stigao Rudeš koji nije bio previsoka prepreka, a Sopićeva momčad slavila je s 3:0.

Igraj na Dinamo - Hajduk na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva prava šansa stigla je u desetoj minuti, Toni Fruk je opalio izvana, ali zatresla se greda. Četiri minute kasnije Rijeka je povela. Upravo je Fruk ubacio s desne strane, a Franjo Ivanović iz blizine skrenuo loptu u mrežu.

Dugačka sekvenca Rijeke u 21. minuti, a Matej Marković je malo izvan 16 metara srušio Ivanovića koji je prebacio vratara Rudeša. U nastavku akcije pucao je Niko Janković, ali ponovno je lopta završila u okviru gola.

Još jedan udarac obranio je Marković u 27. minuti, a 11 minuta kasnije prva velika šansa za Rudeš. Fran Topić pucao je prizemno s 12 metara, ali Nediljko Labrović je obranio.

U završnici prvog poluvremena vratar Rudeša Marković morao je napustiti igru nakon što je Marko Pjaca u prolazu zakačio njegovu glavu kopačkom. Ušao je Karlo Kralj.

Iz prve šanse u nastavku Rijeka dolazi do novog pogotka. Igrala e 63. minuta, Janković je poslao prizemnu loptu kroz peterac, a u gol je skrenuo Ivanović. Njegov novi pogodak na susretu.

Da ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačne pobjede pobrinuo se Marko Pjaca koji je na najbolji mogući način iskoristio sjajno proigravanje Pašalića i poentirao za 3:0.