SuperSport HNL, 19. kolo, 17.12.2023, 14:30 h, Opus Arena
Suci: Ante Čulina, Luka Pajić, Željko Bučar; 4. sudac: Toni Dadić: VAR: Marin Vidulin, Ivan Vučković

Petar Jenjić • nedjelja, 17.12.2023.

U pretposljednjem susretu 19. kola SuperSport HNL-a nogometaši Osijeka na domaćem su terenu bili bolji od Slaven Belupa. Tako su nakon nešto više od mjesec i pol dana stigli do pobjede...

Još od kraja listopada Osijek je čekao na pobjedu u SuperSport HNL-u, a 2023. godinu ipak će zaključiti u pozitivnom ozračju. Na Opus Arenu stigao je Slaven Belupo koji danas ipak nije bio previsoka prepreka za Zekićeve trupe koje su slavile s 4:1.

Igraj na Dinamo - Hajduk na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iz prve prave šanse na susretu Osijek je poveo, a igrala se 15. minuta. Darko Nejašmić je odigrao za Ramona Miereza koji pokušava poslati loptu za Kristijana Lovrića. Lopta se malo odbila od Tomislava Božića i došla točno do Lovrića koji iz blizine šalje loptu u gol.

Oštra lopta Arbera Hoxhe kroz pet metara u 26. minuti, ali Marko Malenica odbio je dalje od gola. Prvi konkretniji pokušaj gostiju. Činilo se da su gosti pohvatali konce igre, ali jedna greška donijela je Osijeku drugi gol u 32. minuti. Ponovno je u ulozi asistenta bio Mierez, a strijelac Lovrić.

Do kraja prvog poluvremena izdvaja se jako dobar pokušaj Naila Omerovića koji je otišao malo pokraj gola. Na početku nastavka, Osječani su stigli do svog novog zgoditka.

U šansi se u 50. minuti našao Marin Prekodravac, njegov udarac obranio je gostujući vratar, a na odbijenu loptu je natrčao upravo Omerović koji je tako postigao svoj prvi pogodak u SuperSport HNL-u.

Gosti su smanjili zaostatak u 66. minuti susreta na krilima sjajnog Mateja Šakote. Prvo je uzeo loptu Slavku Braliću pa potpuno iz ravnoteže izbacio Andrea Duartea te poslao loptu kroz noge Malenici.

Nova ozbiljna prijetnja golu Osijeka stigla je u 72. minuti kada se greda zatresla. Dilan Ortiz je pucao glavom. Isti igrač je u 85. minuti isto bio u jako dobroj situaciji, no šutirao je preko gola.

Ramon Mierez je nakon dvije asistencije došao i do pogotka u 88. minuti. S ruba 16 metara neobranjivo je pogodio malu mrežicu te tako potvrdio pobjedu svoje ekipe.