Bayern na krilima Kanea svladao Stuttgart, Apotekari ne posustaju

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 17.12.2023.

Bayern i Bayer nastavljaju s utrkom na vrhu Bundeslige, u 15. kolu obje momčadi upisale su pobjedu...

U posljednjem susretu 15. kola Bundeslige nogometaši Bayerna su lako osvojili domaće bodove, na Allianz Areni su svladali Stuttgart 3:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igrač utakmice ponovno je bio Harry Kane koji je postigao uvodna dva pogotka za Bayern, u drugoj i 55. minuti. Ove sezone već je šesti put u Bundesligi Kane zabio dva ili više pogodaka na jednom susretu. Sve je zaključeno golom južnokorejskog nogometaša Min-Jaea u 63. minuti.

Već je nakon prvog dijela moglo biti tri gola prednosti za Bayern budući da su domaćinu dva gola poništena nakon VAR pregleda.

Ovom pobjedom Bayern je smanjio zaostatak za vodećim Bayerom. Bavarci trenutačno imaju četiri boda manje, ali i jednu utakmicu manje. Stuttgart je ostao četvrti te od Bayera ima osam bodova manje.

S odličnim igrama ove sezone u Bundesligi su nastavili nogometaši Bayera koji su na domaćem terenu u Leverkusenu pobijedili Eintracht 3:0. Vodeća momčad lige povela je već u 14. minuti kada je Boniface zatresao suparničku mrežu, a utakmica je prelomljena početkom drugog dijela s nova dva gola domaćina. Prvo je Frimpong zabio u 51. za 2:0, dok je priča zaokružena u 57. minuti kada je odlični Wirtz postigao pogodak za konačnih 3:0.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na domaćoj klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, dok je za goste iz Frankfurta od 64. minute zaigrao Hrvoje Smolčić.

U prvom nedjeljnom susretu 15. kola nogometaši Freiburga su pred svojim navijačima svladali Koeln 2:0. Treća je to prvenstvena pobjeda u nizu Freiburga i treći put nije primio pogodak. Prije ove nedjelje s minimalnih 1:0 je slavio na gostovanjima kod Mainza i Wolfsburga.

U 62. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je Chabot zaradio drugi žuti karton. Igrača više Freiburg je pogotkom naplatio točno deset minuta kasnije, a gol za 1:0 je dao austrijski reprezentativac Michael Gregoritsch. Sve je zaključeno u 95. minuti kada je Gregoritsch asistirao, a glavom za konačnih 2:0 pogodak postigao Sallai, Freiburg je skočio na šesto mjesto ljestvice, dok je Koeln trenutačno na 15. mjestu.