Majer golom donio pobjedu Kovaču, Bjeličin Union teško stradao kod Bochuma

Mario Borko • subota, 16.12.2023.

Wolfsburg Nike Kovača došao je, s igračem manje, do pobjede, pogotkom Lovre Majera. Nenad Bjelica i njegov Union Berlin teško su poraženi kod Bochuma dok su Augsburg i Borussia Dortmund podijelili bodove...

U terminu od 15:30 sati odigrane su četiri utakmice njemačke Bundeslige, Augsburg i Borussia Dortmund podijelili su bodove u remiji 1:1, a Mainz je kod kuće poražen od Heidenheima s 0:1. Hrvatski treneri imali su polovičan uspjeh, Wolfsburg Nike Kovača pobijedio je u gostima Darmstadt s 0:1, a Nenad Bjelica i njegov Union Berlin su, nakon poraza od Reala ,ovaj tjedan zaključili i porazom kod Bochuma s 3:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Wolfsburg je od 27. minute igrao s igračem manje kada je, izravnim crvenim kartonom, isključen Lacroix. Bez obzira na to momčad Nike Kovača pružala je dobar otpor i u 63. minuti stigla do pobjedničkog pogotka, a strijelac je bio hrvatski reprezentativac Lovro Majer i to preciznim udarcem desnom nogom na asistenciju Jonasa Winda. Do kraja su domaćini bezuspješno pokušavali slomiti otpor gostiju.

Wolfsburg je tako prekinuo svoju negativnu seriju od tri poraza, a Niko Kovač na devetom mjestu Bundeslige može mirnije spavati. Majeru je ovo bio drugi pogodak u dresu 'Vukova'. Bartol Franjić je u dresu Darmstadta četvrti put ove sezone krenuo od prve minute i odigrao cijeli susret, dok je Matej Maglica ušao u igru u samoj završnici susreta.

Union Berlin prošlog je tjedna uvjerljivo slavio protiv Borussije Monchengladbach i upisao prvu pobjedu u ligi od kolovoza, no momčad koju vodi Nenad Bjelica danas je grubo spuštena na zemlju, porazom kod Bochuma 3:0.

Domaćini su dominirali cijeli susret i zasluženo stigli do pobjede, Japanac, Asano zabio je za vodstvo u petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a već u 54. minuti Paciencia je nakon polukontre udvostručio prednost svoje momčadi. U 78. minuti pobjedu je potvrdio Kevin Stoger pogotkom s bijele točke.

Josip Juranović odigrao je cijeli susret za Union koji je ovim porazom opet pao u zonu ispadanja, dok Bochum nakon ova tri boda sigurno plovi prema sredini ljestvice.

Augsburg je na svom terenu dočekao Borussiju Dortmund, koja je u srijedu odigrali tešku utakmicu kod kuće protiv PSG-a, a domaći su to iskoristili na najbolji mogući način i u 23. minuti stigli do vodstva preko, najboljeg strijelca, Edina Demirovića kojem je ovo bio osmi pogodak sezone. Borussia se brzo vratila u igru preko Malena u 35. minuti te je u posljednjih dvadesetak minuta utakmice mogla doći do sva tri boda, ali ostalo je 1:1.

Dion Drena Beljo igrao je od 78. minute i uspio stvoriti jednu izglednu priliku koju je Vargas promašio. Mladi Slavonac i dalje teško dolazi do minutaže otkako je u klub stigao novi trener pa je njegov učinak i dalje na samo dva pogotka s početka sezone.

Heidenheim je u gostima slavio protiv Mainza i tako stigao do svoje druge pobjede u nizu, domaćini su dominirali cijeli susret, ali pogodak Marvina Pieringera iz 12. minute bio je dovoljan za veselje gostiju. Mainz je ostao na pretposljednjem mjestu ljestvice i samo jednoj pobjedi ove sezoni.