Šibenka upisala prvu pobjedu u ABA 2 ligi, preokretom svladala Cedevitu Junior

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.12.2023.

U Širokom Brijegu je počeo novi turnir ABA 2 lige, a otvorili su ga hrvatski predstavnici Šibenka i Cedevita Junior. Šibenčani su bili uspješniji i slavili su sa 79:69...

Šibenčani su napokon dočekali prvu pobjedu u ABA 2 ligi. U prvih pet kola nisu bili uspješni, ali u šestom kolu dobro su reagirali, iskoristili probleme s kojima se suočava Cedevita Junior te su odnijeli pobjedu.

Igraj na utakmice ABA 2 lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu Cedevita Junior je bolje izgledala, imala je i 13 poena prednosti, ali kako je susret odmicao, tako se i Šibenka sve više približavala i do odlaska na veliki odmor potpuno se vratila u utakmicu.

U drugom dijelu vrlo brzo je preuzela kontrolu nad rezultatom te je do kraja susreta bila u vodstvu. Cedevita Junior s dosta izostanaka i skraćenom rotacijom nije pronašla snage za povratak i neizvjesnu završnicu.

Minutu i pol prije kraja susreta ubačajem Serdarušića Mulaomerovićeva momčad došla je do tri poena zaostatka, ali odgovorili su Foreman i Mandalinić koji odvajaju Šibenku i rješavaju pitanje pobjednika.

Šibenčane su predvodili Luka Babić s 18 poena i pet skokova i Antonyo Foreman sa 17 poena i pet asistencija. Kod Cedevite Junior Josip Batinić ubacio je 17 poena uz sedam asistencija, a po 14 poena dodali su Martin Jelić i Vito Kučić.