FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo 2023., polufinale, 18.12.2023, 19:00 h
Fluminense 2:0 Al Ahly

Fluminense svladao Egipćane i izborio finale Svjetskog klupskog prvenstva

Branimir Korać • utorak, 19.12.2023.

Poznat je prvi finalist Svjetskog klupskog prvenstva. Fluminense je izborio prolazak u finale pobjedom 2:0 protiv egipatskog Al Ahlyja...

Južnoamerički prvak Fluminense odradio je posao protiv afričkog prvaka Al Ahlyja i čeka boljeg iz dvoboja između Manchester Cityja i Urawe Red Diamondsa. Fluminense je tako došao na korak do titule prvaka, ali taj posljednji korak bit će najteži, posebno ako ga tamo dočeka Manchester City.

Igraj na utakmice Svjetskog klupskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Polufinalni dvoboj protiv Al Ahlyja odlučen je u posljednjih 20 minuta gdje je Fluminense bio sretniji i stigao do dva pogotka iako su Egipćani tijekom susreta bili opasni i također prijetili.

Brazilci su već u devetoj minuti opasno zaprijetili i došli na korak do pogotka, ali pokušaj Jhona Ariasa završio je na vratnici. Arias u prvom dijelu nije imao sreće, u 25. minuti je još jednom pokušao, ali ponovno ga je zaustavio okvir gola.

U drugom dijelu Fluminense je ipak došao do pogodaka. U 68. minuti Percy Tau srušio je Marcela, dosuđen je kazneni udarac koji je Arias pretvorio u pogodak.

Da ne bi bilo drame u posljednjim minutama pobrinuo se John Kennedy koji je zabio u 90. minuti za 2:0.

U utorak je na rasporedu drugo polufinale nakon kojeg će biti poznati sudionici finala.