FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo 2023., polufinale, 19.12.2023, 19:00 h
Urawa Red Diamonds 0:3 Manchester City
Manchester City

Manchester City u finalu Svjetskog klupskog prvenstva uz prvijenac Kovačića

Mihaela Bradovski • utorak, 19.12.2023.

Nakon što je Fluminense pobjedom protiv Al Ahlyja izborio prolaz u finale Svjetskog klupskog prvenstva, tamo mu se pridružio Manchester City. City je u polufinalu glatko slavio protiv Urawe Red Diamonds, a prvijenac u dresu Cityja postigao je Mateo Kovačić...

Nije bilo nikakvog iznenađenja u Rijadu, Manchester City rutinski je odradio polufinalni dvoboj Svjetskog klupskog prvenstva protiv Urawe Red Diamonds. City je slavio s 3:0 i izborio finale protiv Fluminensea koje bi trebalo biti i teže i neizvjesnije.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Urawe je dominirao od samog početka, Japanci su se teško nosili sa Cityjem i susret je bio jednosmjeran.

Poveo je Manchester autogolom Mariusa Hoibraatena u samom finišu prvog poluvremena tijekom kojeg su se Japanci dobro branili, ali ipak nisu izdržali.

U drugom poluvremenu pala je odluka.

U 52. minuti Kyle Walker odličnom dugačkom loptom izbacio je u kontru Matea Kovačića koji se sjurio prema golu i lijepo pogodio za 2:0. Ovo je ujedno i prvi Kovačićev pogodak u dresu Cityja.

Sedam minuta kasnije City je došao i do trećeg gola, a strijelac je bio Bernardo Silva.

Do kraja susreta Manchester je imao niz prilika i mogao je i uvjerljivije slaviti, ali lopta nije htjela u mrežu.

Kovačić je odradio cijelu utakmicu, a Joško Gvardiol ušao je u 64. minuti umjesto Manuela Akanjija.