Apotekari čuvaju prednost, Bayern slavio kod Kovača i Majera

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.12.2023.

Odigrani su susreti 16. kola Bundeslige u kojem su i Bayer Leverkusen i Bayern upisali pobjede. S ova tri boda dodatno su se odvojili od ostatka društva, a sada ium je prvi pratitelj Stuttgart...

Nakon što je dortmundska Borussia kiksala dan ranije protiv Mainza, Freiburg je imao priliku skočiti na peto mjesto i izjednačiti se s Terzićevom momčadi. Međutim nije iskoristio priliku, dva puta je vodio kod Heidenheima da bi na nesretan način upisao poraz.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lucas Holer dva puta je donosio prednost gostima, no prvo je izjednačio Eren Dinkci, a zatim Tim Kleindienst da bi u 92. minuti Matthias Ginter nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu za potpuni preokret Heidenheima.

Bayern je turinski slavio u gostima kod Wolfsburga s 2:1. Bavarci su lakše došli do pobjede nego što rezultat pokazuje, na vrijeme su poveli s 2:0, domaćin je smanjio, ali u drugom poluvremenu Bayern je mirno priveo susret kraju.

Prvi pogodak pao je u 33. minuti kada je Jamal Musiala lijepo glavom poslao loptu u mrežu. Deset minuta kasnije još ljepši pogodak udarcem izvana postiže Harry Kane da bio u sudačkoj nadoknadi Max Arnold smanjio na konačnih 2:1.

Lovro Majer odigrao je 52 minute za domaćina, a onda ga je zamijenio Tiago Tomas.

Dramatično je bilo u Frankfurtu gdje je Eintracht upisao pobjedu protiv Borussije Mönchengladbach golovima u sudačkoj nadoknadi. Gosti su vodili golom Wobera do 92. minute kada Buta poravnava, a zatim u 97. minuti Robin Koch pogađa za euforiju na stadionu.

Bayer nastavlja s odličnim igrama i čvrsto drži vrh ljestvice. Protiv Bochuma je lako slavio s 4:0 uz hat-trick Patrika Schicka dok je u drugom dijelu Victor Boniface postavio konačnih 4:0. Josip Stanišić odradio je cijelu utakmicu.

Pobjedama se vratio Stuttgart koji je s 3:0 slavio protiv Augsburga. Undav, Guirassy i Fuchrich bili su strijelci. Kod gostiju Dion Drena Beljo igrao je od 68. minute.