Real Madrid do pobjede u 92. minuti, Girona zaustavljena kod Betisa

Branimir Korać, HINA • petak, 22.12.2023.

Odigrana su četiri susreta 18. koila La Lige, igrao je i Real Madrid koji je slavio u gostima kod Alavesa...

Nogometaši madridskog Reala sretno su pobijedili Alaves u gostima 1:0, u dvoboju 18. kola španjolske La Lige, čime su se vratili na sam vrh ljestvice.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na vrhu su bodovno izjednačeni Real i Girona, a Madriđani su time iskoristili remi Girone kod Betisa ovog četvrtka.

Real je kod Alavesa do pobjede došao golom u 92. minuti. Nakon kornera najspretnije je reagirao omaleni Lucas Vazquez koji je glavom pogodio za 1:0. Inače, Real je od 54. minute imao igrača manje nakon isključenja Nacha, a odmah nakon toga trener Ancelotti je zamijenio hrvatskog veznog igrača Luku Modrića koji je počeo utakmicu.

Mallorca je na domaćem terenu svladala Osasunu s 3:2 premda su gosti poveli u sedmoj minuti golom Ibaneza. No, samo pet minuta kasnije Nastasić je izjednačio, a preokret je uslijedio početkom drugog dijela. Strijelci su bili Rodriguez u 53. i Raillo u 62. minuti.

Do kraja je Osasuna napadala, ali je uspjela tek smanjiti golom Garcije u 91. minuti. U šansama se nalazio i hrvatski napadač Ante Budimir koji je odigrao cijelu utakmicu za Osasunu.

Nogometaši Betisa, idući suparnici zagrebačkog Dinama u play-offu nokaut faze Konferencijske lige, odigrali su na domaćem terenu 1:1 protiv Girone. Prije gostovanja u Sevilli Girona je imala čak sedam ligaških gostujućih pobjeda u nizu, a bila je sasvim blizu i osme jer je vodila sve do 88. minute. Prvi pogodak na utakmici postigao je Ukrajinac Artem Dovbik koji je u 39. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0 Girone.

Betis je ipak izbjegao treći ovosezonski prvenstveni poraz u 88. minuti. Stvorila se gužva u gostujućem šesnaestercu, a sve je razriješeno gromovitim udarcem Pezzelle s 15 metara za konačnih 1:1.