Premier liga, 18. kolo, 23.12.2023, 13:30 h
West Ham 2:0 Manchester United
Manchester United

Novi mizeran nastup Manchester Uniteda, West Ham mu nanio još jedan poraz

Branimir Korać, HINA • subota, 23.12.2023.

Manchester United upisao je još jedan poraz, ovaj put u gostima kod West Hama koji je slavio s 2:0. Novi skroman nastup ten Hagove momčadi koja četvrtu utakmicu zaredom ne zna za pogodak...

U prvom subotnjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham United je pobijedio Manchester United sa 2:0 produbivši krizu "Crvenih vragova".

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo u 72. minuti golom Jarroda Bowena nakon sjajne asistencije Lucasa Paquete. Bio je to već 11. Bowenov pogodak ove sezone, a više je zabio tek napadač Manchester Cityja Erling Haaland koji je postigao 14 golova.

Dodajmo i kako je Bowen postao prvi igrač "čekičara" koji je u jednoj sezoni prije Božića zabio 11 golova. Posljednjem je to uspjelo Johnu Hartsonu 1997. godine.

Pitanje pobjednika West Ham je razriješio šest minuta kasnije golom Mohammeda Kudusa nakon još jedne Paquetine asistencije, već pete u zadnja dva kola. Kod gola grubo je pogriješio Kobbie Mainoo izgubivši loptu što je iskoristio Paqueta gurnuvši Kudusa u sjajnu priliku.

Bio je to već četvrti susret u nizu u kojem "Crveni vragovi" nisu postigli pogodak. Momčad s Old Trafforda je posljednji pogodak zabila u 69. minuti susreta u 2:1 pobjedi protiv Chelsea, a potom protiv Bournemoutha (0:3), Bayerna (0:1), Liverpoola (0:0) i West Hama (0:2) ostala na "nuli".

West Ham se ovom pobjedom probio na šesto mjesto sa 30 bodova, dok je United osmi sa dva boda manje.

Na vrhu je Arsenal sa 39 bodova koliko ima i Ason Villa na drugoj poziciji, dok je treći Liverpool sa 38 bodova. U derbiju ovoga kola nešto kasnije se sastaju Liverpool i Arsenal.