Remi Liverpoola i Arsenala u borbi za prvo mjesto, Topnici ostaju na vrhu

Mario Borko • subota, 23.12.2023.

U dinamičnoj utakmici Liverpool i Arsenal odigrali su 1:1. Gunnersi su osvojenim bodom na Anfieldu ostali na vrhu Premier lige uoči Božića...

Liverpool ni u drugom derbiju u nizu nije uspio doći do sva tri boda. Nakon što su Redsi prošli tjedan remizirali protiv Manchester Uniteda, danas su isto ponovili protiv Arsenala i tako vrh tablice Premier lige ostavili nepromijenjen uoči Božića. Iako su domaći bili bliže pobjedi, završilo je podjelom bodova, 1:1.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su rano poveli preko bivšeg igrača Dinama, Gabriela Magalhaesa, u četvrtoj minuti utakmice. Kapetan Martin Odegaard je ubacio s lijeve strane, a Brazilac je potpuno neometan s nekih deset metara svladao sunarodnjaka na golu, Alissona. VAR je pregledavao snimku, ali offside zamka domaćina se u konačnici pokazala neuspješnom.

Liverpool je do izjednačenja došao u 29. minuti preko svog najboljeg igrača Mohameda Salaha. Trent Alexander-Arnold uputio je dugu loptu preko Zinčenka, do koje je došao Salah i nakon driblinga snažnim udarcem u prvi kut svladao nemoćnog Rayu.

Sam Alexander-Arnold u 73. minuti imao je priliku donijeti sva tri boda svojoj ekipi, ali je u obećavajućoj prilici pogodio gredu.

Bila je ovo, što se tiče uloga, slična utakmica kakvu smo gledali prošlog tjedna na Maksimiru i iako je Liverpool bio bliže pobjedi, dojam je da su oba trenera zadovoljna što nisu izgubila. Arsenal je ostao prvi s 40, dok je Liverpool drugi s 39 bodova.

Redsi nakon tri uzastopne domaće utakmice, na Štefanje gostuju kod pretposljednjeg Burnleya. Arsenal pak dva dana kasnije, kod kuće, u gradskom derbiju, dočekuje West Ham.