Liverpool ostaje prvi: West Ham svladao Arsenal, Brighton u golijadi svladao Tottenham

Petar Jenjić • četvrtak, 28.12.2023.

Odigrane su dvije utakmice 19. kola engleskog Premiershipa. West Ham je slavio na gostovanju kod Arsenala i ostavio Liverpool na vrhu ljestvice, dok je Brighton nadigrao Tottenham...

Brighton - Tottenham 4:2

Nakon nekoliko, uvjetno rečeno, slabijih rezultata, Brighton se oporavio na najbolji mogući način. Pred svojim navijačima u potpunosti je nadigrao Tottenham i svladao ga rezultatom 4:2. Tako je prekinuo niz gostiju od tri pobjede.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo u 11. minuti susreta kada je Joao Pedro proigrao Jacka Hinshelwooda koji je odličnim udarcem zakucao loptu pod samu gredu. To je 18-godišnjaku bio drugi pogodak ove sezone.

Odličnu igru u prvom poluvremenu Brighton je okrunio u 23. minuti kada je Joao Pedro, nakon asistencije, postigao i pogodak. Brazilac je sigurno realizirao kazneni udarac.

Pervis Estupinan ušao je za domaće početkom nastavka, a u 63. minuti sjajnim udarcem izvana matirao Guglielma Vicarija. Novi pogodak iz penala zabio je Joao Pedro u 76. minuti, da bi pet minuta kasnije Tottenham smanjio preko Aleja Veliza koji je tako stigao do prvijenca za klub.

Gosti su odlučili zakomplicirati dvoboj novim golom na isteku 85. minuti kada je loptu u mrežu glavom skrenuo Ben Davies nakon ubačaja Pedra Porra. Opasno je živio Brighton u završnici, Tottenham je pogodio i okvir gola, no rezultat se ipak više nije promijenio.

Arsenal - West Ham 0:2

Prvi poraz na domaćem terenu ove sezone pretrpio je Arsenal kojeg je s 2:0 svladao West Ham koji je skočio na šesto mjesto. Topnici su ovim porazom ispustili prvo mjesto, Liverpool ima dva boda prednosti na vrhu.

Jarrod Bowen asistirao je za Tomaša Součeka koji matira protivničkog vratara u 13. minuti. Nekoliko minuta trajala je VAR provjera je li lopta kod asistencije izašla van igre, no nije se moglo jasno vidjeti pa je odluka ostala.

Čekićari su podebljali vodstvo u 55. minuti kada je korner izveo James Ward-Prowse, a loptu glavom pod gredu pospremio Konstantinos Mavropanos. Prvi je to njegov pogodak za West Ham, a s obzirom na to da je dio karijere bio u Arsenalu, nije ga proslavio.

Odličnu predstavu West Ham je mogao potvrditi duboko u sudačkoj nadoknadi iz penala, ali je David Raya obranio udarac Saida Benrahme.