Manchester City preokretom slavio u Liverpoolu, Chelsea u završnici do pobjede

Branimir Korać • srijeda, 27.12.2023.

Manchester City, Chelsea i Wolverhampton odigrali su dobre utakmice i zasluženo uzeli bodove. City je slavio preokretom uz nastup Joška Gvardiola i Matea Kovačića...

Manchester City upisao je vrlo važnu pobjedu u gostima kod Evertona kojeg je svladao s 3:1. Cityjeva forma u posljednje vrijeme nije bila najbolja, ali nakon osvajanja naslova svjetskog klupskog prvaka, nada se kako će stvari krenuti prema gore.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početak nije bio dobar, Everton je bio taj koji je prvi došao do pogotka i to u 29. minuti preko Jacka Harrisona i na odmor je odnio to vodstvo.

Ipak u drugom dijelu City dolazi do preokreta. Prvo je u 53. minuti Phil Foden lijepim udarcem izvana doveo goste do poravnanja da bi u 64. minuti Julian Alvarez realizirao kazneni udarac za 2:1.

Točku na i stavio je lijepim udarcem iskosa Bernardo Silva koji je u 86. minuti zabio za 3:1.

Joško Gvardiol igrao je od 42. minute umjesto Johna Stonesa,a Mateo Kovačić ušao je u 65.

Chelsea je stigao do vrijedne pobjede protiv Crystal Palacea 2:1 u susretu u kojem je ponovno imao neke promašaje koji mu se ne smiju događati.

Poveo je u 13. minuti pogotkom Mihaila Mudrika, ali u samoj završnici prvog dijela Michael Olise zabija za 1:1.

U drugom poluvremenu Chelsea je proslavio pogodak u 77. minuti kada je Nicolas Jackson poslao loptu u mrežu, ali je učinio to iz zaleđa. U 89. minuti ipak domaćin dolazi do pobjede, nakon igranja rukom u 16 metara dosuđen je kazneni udarac koji Noni Madueke pretvara u pogodak.

Wolverhampton je slavio s 4:1 u gostima kod Brentforda. Vrlo lošu večer imao je bivši stoper Wolvesa Nathan Collins koji je izravni krivac za dva gola gostiju i sudjelovao je u još jednom.

Dva pogotka za goste postigao je Hee-Chan Hwang te po jedan Mario Lemina i Jean-Ricner Bellegarde. Za domaćina je jedini strijelac bio Yoane Wissa.