Raspoloženi Thunder bez problema protiv Netsa, Lakersima uvjerljiv poraz kod Pelicansa

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.01.2024.

U noćašnjem programu u NBA ligi odigrano je šest utakmica, a Hrvati nisu bili u akciji. Na papiru su možda najzvučniji dvoboj odradili Thunder i Netsi, ali najzanimljiviji ipak Sunsi i Magic...

Oklahoma City Thunder bilježi i četvrtu uzastopnu pobjedu. Ova je ostvarena protiv Brooklyn Netsa koji su svladani sa 124:108. Za Thunder je već postala tradicija igrati na Silvestrovo, otkako je preselio u Oklahoma City nastupa posljednjeg dana u godini te je sada na omjeru od 12 pobjeda i četiri poraza u tim susretima.

Igraj na utakmice NBA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Netsa je pobjednik odlučen u drugom poluvremenu, a najraspoloženiji bili su Shai Gilgeous-Alexander s 24 poena i šest asistencija, Josh Giddey s 20 poena i šest skokova te Chet Holmgren s 18 poena i deset skokova.

Kod Netsa Mikal Bridges ubacio je 22 poena uz po sedam skokova i asistencija, Cam Thomas dodao je 20 poena, a Nic Claxton 15 poena i 16 skokova.

Phoenix Sunsi ugostili su Orlando Magic i slavili su sa 112:107. Osim pobjede važna je vijest da je Bradley Beal napokon pokazao zašto Sunsi od njega puno očekuju, ozljede su mu stvarale probleme, ali noćas je bio među glavnim adutima.

Odličan je bio Kevin Durant s 31 poenom te po pet skokova i asistencija, Beal je dodao 25 poena, Devin Booker 21 poen uz pet asistencija, a Jusuf Nurkić 19 poena uz 13 skokova.

Kod Magica Paolo Banchero ubacio je 28 poena uz devet skokova, a Franz Wagner 27 poena uz sedam skokova.

Pelicansi su najteži poraz ove sezone upisali protiv Lakersa i to s visokih 133:89, međutim stiglo je dosta brzo vrijeme za osvetu. Ovaj put Pelicansi su slavili sa 129:109. Već do poluvremena je stvorena visoka prednost i u nastavku je domaćin održavao razliku.

Pelicanse su predvodili s po 26 poena Zion Williamson (šest asistencija) i Brandon Ingram (osam asistencija) te CJ McCollum s 22 poena (6/11 trica) i devet asistencija. Kod Lakersa LeBron James upisao je 34 poena i osam asistencija, a po 20 poena dodali su Anthony Davis (deset skokova, pet blokada) i Austin Reaves (devet asistencija).

Boston Celticsi imali su vrlo lagan posao protiv San Antonio Spursa koje su svladali s visokih 134:101. Nikakve šanse domaćin nije imao i Celticsi su jednostavno stigli dop šeste uzastopne pobjede.

Najučinkovitiji bili su Jayson Tatum s 25 poena i šest skokova (5/10 trica) te Jaylen Brown s 24 poena i šest skokova. Kod Spursa Devin Vassell imao je 22 poena, a Victor Wembanyama 21 poen i sedam skokova.

NBA:
Oklahoma City Thunder - Brooklyn Nets 124:108
Phoenix Suns - Orlando Magic 112:107
New Orleans Pelicans - LA Lakers 129:109
San Antonio Spurs - Boston Celtics 101:134
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 92:123 (Jaren Jackson 18p/Malik Monk 27p, 5as)
Washington Wizards - Atlanta Hawks 126:130 (Kyle Kuzma 38p, 8sk/Trae Young 40p, 13as)