Vodeni sportovi

Hrvatska se držala prvu četvrtinu, Grkinjama pripao ostatak susreta

Petar Jenjić • subota, 06.01.2024.

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija upisala je i drugi poraz u drugom kolu Europskog prvenstva. Bolja je bila Grčka koja je slavila rezultatom 25:8...

Drugo kolo Europskog prvenstva donijelo je novi poraz za hrvatske vaterpolistice. Nakon što su ih nadigrale Nizozemke, Hrvatice su poražene od Grčke s 25:8.

Igraj na Europsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva četvrtina bila je i više nego solidna, a Hrvatska je zaostajala samo jedan razlike (5:4). Međutim, Grkinje su drugu dionicu dobile sa 7:1 i otišle na značajniju prednost.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo napredak za Hrvatsku po pitanju rezultata. Grčka se dodatno odvojila i mirno zaključila susret u svoju korist.

Po pet golova u pobjedničkim redovima postigle su Eleni Xenaki i Eleni Elliniade.

Dva pogotka u redovima Hrvatske postigle su Ria Glas i Neli Janković. Hrvatskoj je još preostala utakmica protiv Mađarske.