Borna Gojo poražen od kvalifikanta na startu Aucklanda

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.01.2024.

Nakon nešto više od sat i pol igre, poraz je u prvom kolu upisao Borna Gojo. Bolji je od njega bio Alejandro Tabilo iz Čilea...

Hrvatski tenisač Borna Gojo ovog tjedna odlučio je igrati ATP turniru u Aucklandu, prije odlaska u Australiju, ali je svoj nastup završio u već u svom prvom meču.

Igraj na ATP Auckland na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gojo je za protivnika imao Alejandra Tabila koji je prošao u glavni ždrijeb kroz kvalifikacije. Čileanac je slavio u tri seta sa 1:6, 6:3, 6:2 nakon jednog sata i 32 minute provedene na terenu.

Nakon početnih 1:1, Gojo je napravio dva uzastopna breaka i mirno priveo prvi set prema kraju. Jedan break vidjeli smo u drugom setu, a napravio ga je čileanski tenisač.

Odmah na startu odlučujućeg seta Tabilo je s dva uzastopna breaka poveo s 4:0 i to kraja bez prevelikih problema sačuvao stečenu prednost.