Irving i Dončić dominirali protiv Wolvesa, Orlando slavio nakon produžetka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.01.2024.

Noćas je odigrano još šest utakmica na NBA parketima, a vidjeli smo i dvije koje su otišle u produžetke. Portland Trail Blazersi slavili su kod Brooklyn Netsa, a Orlando Magic kod kuće protiv Atlanta Hawksa...

Deseti poraz u zadnjih 11 utakmica upisali su San Antonio Spursi koji su tijesno izgubili u gostima od Cleveland Cavaliersa sa 117:115. Domaćinu je ovo treća uzastopna pobjeda.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jarrett Allen s 29 koševa i 16 skokova predvodio je Cavalierse, Victor Wembanyama je za Spurse ubacio 24 poena te dodao deset skokova i pet blokada.

Produžeci su se igrali u Brooklynu gdje su do pobjede rezultatom 134:127 stigli Portland Trail Blazersi kojima je ovo drugo slavlje u zadnjih šest utakmica.

Do pobjede ih je predvodio Anfernee Simons s 38 koševa i 11 skokova, dok Netsima nije pomogao ni Mikal Bridges s 42 poena.

Dodatnih pet minuta igralo se i u Orlandu gdje je Magic stigao do druge uzastopne pobjede. Pali su Atlanta Hawksi sa 117:110 za njihov šesti poraz u zadnjih osam odigranih utakmica.

Paolo Banchero s 35 poena i deset skokova bio je najučinkovitiji kod Magica, Trae Young s 31 košem i devet asistencija predvodio je Hawkse.

Dallas Mavericksi slavili su na domaćem terenu protiv Minnesota Timberwolvesa na krilima svoja dva najzvučnija igrača. Na koncu je bilo 115:108.

Kyrie Irving ubacio je 35 koševa i dodao osam skokova i pet asistencija, dok je Luka Dončić dodao 34 poena, šest skokova i osam asistencija.

Najbolji je kod Wolvesa bio Anthony Edwards s 36 koševa i deset skokova.

Memphis Grizzliesi slavili su na gostovanju kod Phoenix Sunsa, prvenstveno zahvaljujući odlično odigranoj posljednjoj četvrtini koju su dobili s 35:18. Na koncu su pobijedili rezultatom 121:115.

Jaren Jackson Jr. s 28 poena, deset skokova i šest asistencija predvodio je momčad Grizzliesa, Devin Booker s 24 koša i osam asistencija bio je najbolji kod Sunsa.

NBA:
Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 117:115
Brooklyn Nets - Portland Trail Blazers 127:134 (produžeci)
Orlando Magic - Atlanta Hawks 117:110 (produžeci)
Sacramento Kings - NO Pelicans 100:133 (Sabonis 17p, 10sk, 6as / McCollum 30p, 7sk)
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 115:108
Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 115:121