Vodeni sportovi

Hrvatske vaterpolistice bez šanse u četvrtfinalu protiv jakih Španjolki

Petar Jenjić • utorak, 09.01.2024.

Četvrtfinale Europskog prvenstva za vaterpolistice donijelo je utakmicu i Hrvatskoj koja je igrala protiv dvostrukih prvakinja, reprezentacije Španjolske. Hrvatske protivnice slavile su sa 17:6

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija nije uspjela doći do velikog iznenađenja u četvrtfinalu Europskog prvenstva koje se igra u nizozemskom Eindhovenu.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Španjolske vaterpolistice, zlatne s posljednje dvije europske smotre, skupinu su odradile s tri glatke pobjede, a najveći otpor im je pružila Italija koja je izgubila sa "samo" šest razlike.

Danas su odmah u prvoj četvrtini startale s 5:2, da bi na poluvrijeme otišle s četiri gola prednosti. Bilo je 9:5. Treću dionicu dobile su s 3:0, a ostatak utakmice mirno odradili, do konačnih 17:6.

Španjolke je do pobjede s četiri pogotka predvodila Paula Camus Amoros, koliko je postigla i María del Pilar Pena Carrasco.

Jedina u redovima Hrvatske dva gola bila je Iva Rožić, dok su se četiri vaterpolistice po jednom upisale u strijelce.

Utakmica razigravanja od petog do osmog mjesta očekuje ih u četvrtak 11.1. u 16 sati, protiv poraženog sastava između Grčke i Francuske.