Ribakina i Pegula teže od očekivanja izborile četvrtfinale turnira u Adelaideu

Filip Mihoković • srijeda, 10.01.2024.

Odigrani su susreti osmine finala u ženskoj konkurenciji u Adelaideu, a u prvom planu bile su treća i peta tenisačica svijeta, Elena Ribakina i Jessica Pegula. Obje tenisačice ostvarile su prolaz u četvrtfinale.

Elena Ribakina i Jessica Pegula opravdale su status favoritkinja i izborile su prolaz u četvrtfinale.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ribakina je u dva seta bila bolja od Španjolke Cristine Bucse. U prvome setu pri vodstvu 4:3, Kazahstanka je oduzela Bucsi servis, a u posljednjem gemu nadoknadila je zaostatak od 15:40 te slavila 6:3. Drugi set za Ribakinu nije prošao tako glatko, no nakon drugog oduzimanja servisa pri rezultatu 5:5, nije dopustila Španjolki da dođe do tie-breaka te je slavila 7:5.

Jessica Pegula svladala je Bernardu Peru u tri seta. Iako je petoplasirana Amerikanka bila veliki favorit protiv 69. igračice svijeta, morala se ipak malo pomučiti kako bi ostvarila pobjedu. Pegula je dobro otvorila prvi set, oduzevši servis Peri u prvom gameu. No, nakon što je i sama izgubila dva servisa poražena je u prvom setu 6:4.

U drugome setu slavila je Pegula 6:2 nakon još dva oduzeta servisa. U trećemu setu Pera je pružila nešto veći otpor, no sunarodnjakinja joj uzima servis tri puta, a treća break lopta bila je ujedno i pobjedonosna. Slavila je Pegula 4:6, 6:2, 6:3.

Ribakina će kao prva nositeljica u četvrtfinalu igrati protiv 21. tenisačice svijeta Ekaterine Aleksandrove koja je u dva seta sa 6:4 slavila nad Veronikom Kudermetovom. Pegula će kao druga nositeljica protivnicu imati u Anastasiji Pavljučenkovoj koja je rangirana kao 59. tenisačica na svijetu.

Obje tenisačice bit će favoritkinje i u četvrtfinalnim susretima, a željno se očekuje njihov okršaj u finalu, ako dođe do njega.