Rukometašice Lokomotive tijesno poražene na gostovanju u Francuskoj

Branimir Korać, HINA • subota, 13.01.2024.

Rukometašice zagrebačke Lokomotive poražene su s 27:25 (13:11) na gostovanju kod francuskog Chambraya u 2. kolu skupine B EHF Europske lige.

Bila je to rezultatski prilično izjednačena utakmica, u kojoj su hrvatske prvakinje bile u igri barem za bod do same završnice, ali Francuskinje golom pet sekundi prije kraja osigurale pobjedu.

Igraj na utakmice EHF Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako se dogodila prilično rano, presudnom se pokazala serija Chambraya od 17. do 25. minute, kad su s pet uzastopnih golova domaće rukometašice minimalno Lokomotivino vodstvo (6:7) pretvorile u prednost od četiri pogotka (11:7).

Lokomotiva do kraja utakmice više nije uspjela prestići domaću ekipu, iako su više puta došle do izjednačenja, a posljednje je bilo u 54. minuti (22:22) nakon gola Ane Malec.

Andrea Sedloska je sa šest pogodaka bila najefikasnija igračica utakmice. Po četiri gola su za Lokomotivu postigle Ana Malec i Kristina Prkačin, a po tri Kristina Dramac i Mela Mehmedović. Marija Gladun je imala deset obrana.

Chambray su do pobjede predvodile Lucie Modenel i YLaura Van der Heijden sa po pet pogodaka.

U drugoj utakmici u skupini B njemački Thueringer je kao domaćin svladao rumunjsku Dunareu s 32:28.

Thueringer je u vodstvu s četiri boda. Po dva boda imaju Dunarea i Chambray, a Lokomotiva je zadnja bez bodova.

Lokomotiva će za osam dana, 21. siječnja (18 sati), u 3. kolu ugostiti Dunareu.