Ružan poraz Bosne i Hercegovine, Česi nisu iznenadili Portugalce

Mihaela Bradovski • subota, 13.01.2024.

Portugal i Nizozemska opravdali su status favorita u susretima protiv Češke i Bosne i Hercegovine. Posebno raspoloženi bili su Nizozemci koji su BiH nanijeli ružan poraz...

Dvoboji drugog kola skupine E i F, između Nizozemske i Bosne i Hercegovine te Portugala i Češke, gotovo od samog su se početka kretali u jednom pravcu - prema pobjedi ekipa koje su i prvo kolo arhivirale osvajanjem dva boda.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako su češki rukometaši prvih 15-ak minuta držali korak s Portugalcima, i oni, baš kao i Smajlagićevi izabranici u drugoj utakmici, u prvih su pola sata postigli tek sedam zgoditaka.

Portugalska je vrsta na odmor otišla sa šest pogodaka prednosti, ponajprije zahvaljujući 6:0 seriji u periodu od 15. do 22. minute, a iako je u nastavku prebacila u nižu brzinu, bilo je to dovoljno za 30:27 slavlje i nove bodove na kontu.

Martim Costa s 11 je zgoditaka najbolji strijelac ovog susreta, tri više od najučinkovitijeg pojedinca u češkim redovima, Mateja Klime.

Što se tiče dvoboja između Nizozemske i BiH, on je u potpunosti bio lišen bilo kakvog potencijalnog iznenađenja. Nizozemci su u 19. minuti vodili s 10:2, a već su do odlaska na odmor prednost digli na dvoznamenkastu. 17:7 s poluvremena na kraju su rutinirano pretvorili u konačnih +16.

Ponovno su raspoloženi u dresu pobjedničkog sastava bili stopostotni Rutger ten Velde, strijelac devet pogodaka i Dani Baijens s jednim zgoditkom manje uz jedan upisani promašaj. Na drugoj strani četiri zgoditka postigao je Marko Davidović.

I Portugalu i Nizozemskoj ovo je druga pobjeda, a u posljednjem kolu čekaju ih pravi izazovi, odmjeravanje snaga s Danskom, odnosno Švedskom.