Tomas nakon 0:22 protiv Zadra: 'Prestali smo igrati momčadski i brutalno smo kažnjeni'

Branimir Korać • utorak, 16.01.2024.

Zadar je upisao vrlo uvjerljivu pobjedu u gostima kod Zaboka, ali priča dana je treća četvrtina tog dvoboja koju je Zadar dobio s nevjerojatnih 22:0...

Zabok se upisao u povijest blamažom koju je doživio protiv Zadra. Izgubio je na svom parketu 79:58, ali ono što je posebno zaboljelo bila je treća dionica koju je Zadar dobio s 22:0. Profesionalna momčad koja se natječe u ovom rangu natjecanja niti slučajno si ne smije takvo što dopustiti.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon tog poraza koji će ostati dugo u sjećanju, trener Zaboka Ivan Tomas potražio je uzroke tom nevjerojatnom padu.

"Dobro smo otvorili utakmicu, ali u toj trećoj četvrtini smo skroz potonuli. Rekao bih da je uzrok toj trećoj četvrtini u drugoj četvrtini gdje smo prestali igrati momčadski i jednostavno to nam se na kraju brutalno obilo od glavu u toj trećoj dionici."

"Zadar je prečvrst, nismo se mogli prilagoditi na njihovu kontakt igru i jednostavno rezultat je takav kakav je."

Da stvar bude još gora za Zabok, Zadar je igrao bez Luke Božića i Marka Ramljaka.