Potpuni potop: Ispala i Martić, hrvatski tenis bez ijednog predstavnika u drugom kolu singla

Mihaela Bradovski • utorak, 16.01.2024.

Ispadanjem i Petre Martić, hrvatski tenis na Australian Openu doživio je potpuni potop. Pet predstavnika u singlu, a nitko nije uspio proći u drugo kolo...

U muškoj konkurenciji Borna Ćorić, Marin Čilić i Dino Prižmić, uz Bornu Goju koji je otkazao nastup prije početka turnira, nisu uspjeli preskočiti prvu prepreku. Nisu niti tenisačice, poražene su i Donna Vekić i Petra Martić.

Igraj na mečeve Australian Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Martić je ostala kao posljednji adut, igrala je protiv Ajle Tomljanović i upisala je poraz u tri seta te se tako oprostila i ona od turnira.

Martić je jedina bila u statusu favorita od svih hrvatskih predstavnika, međutim u tijesnom meču ipak je poražena.

Ajla je dobila prvi set u tie-breaku sa 7:3 nakon velike borbe, no u drugom setu Martić je zaigrala bolje, došla do dvostrukog breaka i uspjela je set odvesti na svoju stranu.

Odluka je pala u trećem setu u kojem je Martić vodila s 4:1, imala je dvostruki break, međutim Tomljanović uzima narednih pet gemova i odlazi do pobjede.