Slovenci ispustili 2:0, Nijemci se provukli

Ivan Varat • četvrtak, 27.04.2000.

Rezultati svih utakmica:

Rumunjska - Cipar 2:0 (Mutu 58, Ganea 80), Rusija - SAD 2:0 (Titov 63, Karpin 90), Bugarska - Ukrajina 0:1 (Schevchenko 54), Lihtenštajn - Ovčji Otoci 0:1 (Arge 71), Danska - Švedska 0:1 (Pettersson 37), Norveška - Belgija 0:2 (Verheyen 55, 90), Luksemburg - Estonija 1:1 (Vanek 90; Oper 83), Poljska - Finska 0:0, Nizozemska - Škotska 0:0, R. Irska - Grčka 0:1 (Lakis 17), Njemačka - Švicarska 1:1 (Kirsten 85; Yakin 33), Češka - Izrael 4:1 (Nedved 14, 57, Koller 37, Wagner 90; Berkovic 81), Italija - Portugal 2:0 (F. Inzaghi 74, Totti 87), Sjeverna Irska - Mađarska 0:1 (Horvath 61), Francuska - Slovenija 3:2 (Trezeguet 62, 90, Blanc 78; Milinovič 2, Udovič 8), Makedonija - Albanija 1:0 (Serafimovski 26), Andora - Bjelorusija 0:0.

Jučer su diljem Europe igrane nogometne prijateljske utakmice, a vrlo zanimljivo je bilo u Parizu na Saint Denisu gdje su Francuzi pobijedili Slovence 3:2 iako su Slovenci imali prednost od 2:0. Slovenci su već u trećoj minuti poveli golom Milinoviča, da bi Udovič u devetoj minuti povisio na 2:0. U drugom dijelu David Trezeguet u 62. smanjuje, Blanc u 78. izjednačuje, dok ponovno Trezeguet postiže gol u 90. minuti i donosi pobjedu aktualnim svjetskim prvacima.

Ukrajinci su u Sofiji golom Andriya Schevchenka u 54. minuti pobijedili Bugarsku. Shevchenko je u prvom dijelu imao nekoliko izglednih prilika, no Bugare je spašavao vratar Zdravkov, ali u 54. minuti nije imao izgleda.

Senzacija se zamalo dogodila u Kaiserslauternu gdje su Švicarci od 33. minute vodili protiv Nijemaca, no aktualne europske prvake spašava Ulf Kirsten u 84. minuti i postavlja konačnih 1:1.

U Arnhemu Nizozemska i Škotska odigrali su 0:0 mada su domaćini bili bolji. Škoti su igrali zatvorenu varijantu koju Nizozemci nisu uspjeli probiti mada je škotski vratar Neill Sullivan u nekoliko navrata bio na velikim iskušenjima.