Duje Ajduković u tri seta do četvrtfinala na Tajlandu

Petar Jenjić • četvrtak, 18.01.2024.

Duje Ajduković izborio je četvrtfinale ITF turnira na Tajlandu. U tri je seta bio bolji od domaćeg predstavnika Thanapeta Chanta...

Još jednu pobjedu u tri seta upisao je Duje Ajduković na 50 tisuća dolara vrijednom turniru u tajlandskom Nonthaburiju. Prvi nositelj je, nakon pobjede protiv Talijana Stefana Travaglije danas igrao protiv domaćeg igrača Thanapeta Chanta.

Igraj na Australian Open (m) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatskom tenisaču dugo je trebalo za pobjedu protiv igrača koji je van 1000 najboljih na ATP ljestvici. Slavio je sa 6:7, 6:4, 6:0 nakon dva sata i četiri minute provedene na terenu.

U prvom setu nije bilo breakova pa smo gledali tie-break. U 13. igru Ajduković je vodio s 4:2, ali njegov protivnik je preokrenuo i slavio s 8:6.

U šestom gemu drugog seta hrvatski tenisač napravio je break i sačuvao vodstvo do kraja seta, da bi u odlučujućem ostavio protivnika bez ijednog gema.

Za plasman u polufinale igrat će protiv sedmog nositelja Mattea Gigantea iz Italije koji je u tri seta izbacio Belgijca Gauthiera Onclina.