Zadar vrlo uvjerljiv protiv Krke, težak poraz Cibone, Split pao u završnici u Čačku

Branimir Korać • petak, 19.01.2024.

Sva tri hrvatska predstavnika u ABA ligi odradila su svoj posao 17. kolu u petak. Uspješan je bio samo Zadar koji je slavio protiv Krke...

Iako je nastupio oslabljen bez Božić i Ramljaka, Zadar je lako stigao do pobjede protiv Krke. Krka nije imala šanse, rano je ušla u minus i sve je bilo u znaku domaćina.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su bili bez posebne ideje u napadu, uglavnom su se pokušali izvući šutem za tri poena, ali on nije bio na visokom postotku.

Zadar su u ovoj pobjedi predvodili s po 16 poena Karlo Žganec i Lovro Mazalin (šest skokova). Kod poraženih Miha Cerkvenik ubacio je 14 poena, a Marko Radovanović dodao je 13 poena i sedam skokova.

Split se dobro držao u Čačku i igrao posve egal utakmicu sve do posljednje dvije minute. Tamo je domaćin pobjegao i na kraju slavio s uvjerljivih 93:83.

Minutu i 48 sekundi prije kraja Shannon Shorter je smanjio na 84:83, no bio je to posljednji ubačaj Splićana koji odlaze tako bilježe novi poraz.

Najbolji kod Borca bili su Aleksa Uskoković s 24 poena i Bojan Tomašević s 20 poena i deset skokova. Kod poraženih Shorter je završio s 21 poenom i pet skokova, a Lewis Sullivan je dodao 15 poena i sedam skokova.

Cibona je upisala ružan domaći poraz od Budućnosti 98:66. Rezultat sve govori, nitko u Zagrebu nije Cibonu ovako nadigrao i razbio već duže vrijeme.

Ništa domaćinu nije polazilo za rukom, sve je bilo u znaku Budućnosti koja je potpuno dominirala i već na odmoru imala skoro 20 poena prednosti.

Kod Budućnosti najistaknutiji bili su Vladimir Mihailović s 18 poena i sedam asistencija te Kevin Ferrell s 15 poena i sedam asistencija. Kod Cibone Jakov Mustapić ubacio je 18 poena, a Krešimir Radovčić 12.