Srbin i Francuz do rezultata karijere, Alcaraz se nije ni oznojio

Petar Jenjić • subota, 20.01.2024.

Odigrana su četiri meča trećeg kola Australian Opena. Prvi put do osmine finala stigli su Miomir Kecmanović i Arthur Cazaux, dok se Carlos Alcaraz nije previše namučio protiv kineskog predstavnika...

Srpski tenisač Miomir Kecmanović po drugi puta u karijeri stigao je do osmine finala Australian Opena, a ni ovoga puta nije moglo bez velike drame protiv Tommyja Paula.

Igraj na Australian Open (m) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kecmanović je u 13. igri četvrtog seta spasio dvije meč lopte protivnika, dobio tie-break s 9:7, a peti set bez izgubljenog gema. Nakon četiri sata igre slavio je sa 6:3, 3:6, 2:6, 7:6, 6:0.

Španjolac Carlos Alcaraz nije se nizi oznojio kako treba protiv Kineza Shang Junchenga. Drugi tenisač svijeta dobio je prva dva seta sa 6:1, a na početku trećeg protivnik mu je predao. Upravo će mu Kecmanović biti protivnik u sljedećoj rundi.

Arthur Cazaux upisao je prvu Grand Slam pobjedu na startu ovog Australian Opena, a jutros je po hrvatskom vremenu izborio i osminu finala. 122. tenisač svijeta lakoćom je svladao 28. nositelja Tallona Griekspoora sa 6:3, 6:3, 6:1.

Deveti nositelj Hubert Hurkacz izgubio je prvi set protiv Uga Humberta sa 6:3, ali je u preostala tri odigrao puno bolje i slavio sa 6:1, 7:6, 6:3 nakon dva sata i 49 minuta provedenih na terenu.