Zadar i Dinamo do uvjerljivih pobjeda protiv Bosca i Dubrovnika

Filip Mihoković • nedjelja, 21.01.2024.

S početkom u 18 sati odigrana su dva susreta 17. kola Premijer lige. Vodeći Zadar nastavio je pobjednički niz svladavši Bosco 105:64, a Dinamo Zagreb je slavio protiv Dubrovnika 84:66...

Nije bilo iznenađenja u večerašnjim dvama susretima 17. kola Premijer lige. Vodeća momčad prvenstva Zadar očekivano je slavio protiv posljednjeplasiranog Bosca visokom pobjedom 105:64. Momčad Danijela Jusupa sjajno igra u ABA i Premijer ligi, a u domaćem prvenstvu pobijedila je 16 od 17 utakmica, upisavši jedini poraz protiv Cibone. Favorizirani Dinamo također je ostvario visoku pobjedu 84:66 protiv Dubrovnika, u okršaju pete i šeste momčadi domaćeg prvenstva.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadar je rutinski riješio susret već u prvom poluvremenu. Vodeća momčad prvenstva pobijedila je prvu četvrtinu 29:12, a drugu četvrtinu 29:16. Vodstvo od 30 poena na poluvremenu košarkaši Zadra povećali su za deset u trećoj četvrtini te susret mirno priveli kraju u posljednjoj fazi utakmice.

Najbolji u redovima Zadra bili su Krševan Klarica s 23 poena (šest skokova i tri asistencije), Adem Mekić s 18 poena i 11 skokova te Petar Vujačić sa 17 poena, dok su Bosco predvodili Marat Kos i Branden Bunn sa 17 i 13 poena.

Zadru je ovo osma pobjeda u posljednjih deset utakmica u svim natjecanjima, a poraze je upisao protiv Mornara i Budućnosti u ABA ligi. Sada Zadrane očekuje susret sa Splitom u direktnom okršaju prve dvije momčadi Premijer lige.

U drugom večerašnjem susretu također je slavio favorit. Dinamo je ugostio Dubrovnik te otišao na odmor s prednošću od osam poena. Zagrebačka momčad prelomila je susret u trećoj četvrtini zabivši dvostruko više poena (26:13) od gostiju koji su do kraja uspjeli umanjiti zaostatak samo za tri poena. Na kraju je zasluženo slavio Dinamo 84:66.

Zagrepčane su do pobjede vodili Ivan Vučić sa 17 poena i osam skokova te Mislav Brzoja sa 16 poena, osam skokova i šest asistencija, a s dvoznamenkastim poenima pridružili su im se Filip Kraljević koji je zabio 16 i Ivan Novačić s 14 poena i sedam asistencija.

Najbolji u redovima Dubrovnika bili su Petar Dubelj sa 17 poena te Tomislav Cvitković i Jakov Vujičić sa 16 poena, a Dubelj i Cvitković tome su pridodali i po osam skokova.

Dinamo je pobjedom došao do četvrtog mjesta Premijer lige osvojivši 28 bodova koliko ima i petoplasirana Cedevita s gorim omjerom postignutih i primljenih koševa. Zagrebačke košarkaše sada čeka gostovanje u Šibeniku, a Dubrovnik će u sljedećem kolu ugostiti osmoplasiranu Dubravu.