Split prošetao do pobjede kod Cibone, Vukovi u završnici smanjili ogroman zaostatak

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.01.2024.

Košarkaši Splita upisali su uvjerljivu pobjedu u gostima kod Cibone. Slavili su s 85:72 i tako uzvratili Ciboni za poraz iz prvog dijela sezone...

Nakon teškog poraza od Budućnosti u ABA ligi, Cibona je upisala još jedan vrlo uvjerljiv poraz. Ovaj put u Domu Dražena Petrovića slavio je Split koji je upisao pobjedu 85:72, ne izgleda tako jako uvjerljivo, ali bilo je.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već nakon prvih deset minuta Split je vodio 29:10, na poluvremenu je bilo gotovo 30 razlike i već tada je bilo sve jasno.

Cibona je uspjela u posljednjoj dionici smanjiti zaostatak i spustiti se na konačnih 13 poena zaostatka. Nije puno, ali ipak im nešto znači nakon vrlo lošeg nastupa protiv Budućnosti i tri četvrtine protiv Splita.

Split je pokazao dobru formu, a Cibona je upisala peti uzastopni domaći poraz u svim natjecanjima.

U ovom susretu Split su predvodili Toni Perković s 15 poena i šest asistencija i Boris Tišma s 14 poena. Kod Cibone Ivan Majcunić ubacio je 24 poena uz pet skokova, a Krešimir Radovčić dodao je 17 poena.