Zimski sportovi

Vrlo dobri nastupi mladih hrvatskih brzoklizača u Mađarskoj

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.01.2024.

Mladi hrvatski brzoklizači nastupili su proteklog vikenda u Mađarskoj i ostvarili su zapažene rezultate...

Čak 215 klizačica i klizača iz sedam zemalja nastupilo je proteklog vikenda u Mađarskoj na 8. izdanju Jász Cup natjecanja za mlade brzoklizače.

Najuspješniji nastup imao je Ante Iličić koji je uz tri zlatne i jednu srebrnu medalju u pojedinačnim disciplinama i ukupnom poretku u kategoriji juniori E, zajedno s Leonom Huićem i Nikolom Todorovskim osvojio i brončanu medalju u štafeti.

Medalje u pojedinačnim disciplinama osvojili su i Martin Prantl (500m juniori B) i Rene Koprivnjak (500m juniori D), a jaka konkurencija i četvrta mjesta u ostalim disciplinama spriječila su ih u osvajanju medalja u ukupnom poretku.

Medalja u ukupnom poretku izmakla je nažalost i Ivoni Trgovčević koja je s odličnim nastupom u najbrojnijoj konkurenciji od 35 klizačica u kategoriji juniorke E osvojila četvrto mjesto.