Uspješni nastupi Poljička i Ćirić Bagarić, poraz Bašića

Petar Jenjić • srijeda, 24.01.2024.

Dva hrvatska tenisača i jedna tenisačica nastupaju ovog tjedna u Monastiru. Pobjede su upisali Mili Poljičak i Lucija Ćirić Bagarić, a poraz Nikola Bašić...

Prvu pobjedu ove sezone upisao je Mili Poljičak koji nastupa na 15 tisuća dolara vrijednom turniru u Monastiru. Njegov je protivnik bio Slovak Peter Benjamin Privara kojeg je svladao u dva seta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač slavio je sa 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 30 minuta igre, a u sljedećoj rundi igrat će protiv Britanca Stuarta Parkera.

Uspješno prvo kolo nije imao Nikola Bašić kojeg je u tri seta svladao Nijemac Luca Wiedenmann. Završilo je 6:7, 6:0, 7:6 nakon gotovo tri sata provedenih na terenu.

Nakon osvajanja 35 tisuća dolara vrijednog turnira u Monastiru prošli tjedan, Lucija Ćirić Bagarić igra novo izdanje istog, a uspješno je krenula i u njega.

U meču prvog kola svladala je 456. na WTA ljestvici, Amelie Van Impe iz Belgije, sa 7:5, 7:6 nakon dva sata i pet minuta provedenih na terenu. Hrvatska tenisačica tako je upisala šestu pobjedu zaredom.

U sljedećem kolu čeka je meč protiv Francuskinje Nine Radovanović, trenutno 522. tenisačice svijeta.