Ajduković do pobjede na Challengeru, Mikrut poražen u Španjolskoj

Petar Jenjić • srijeda, 24.01.2024.

Duje Ajduković došao je do pobjede u prvom kolu Challengera u Quimperu, dok sličnog uspjeha nije bilo Luka Mikrut. On je poražen na turniru u Manacoru...

Ovog tjedna igra se Challenger u francuskom Quimperu, a na njemu nastupa i Duje Ajduković koji je uspješno odradio meč prvog kola i prošao u sljedeće.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Njegov protivnik bio je domaći tenisač Calvin Hemery, a hrvatski predstavnik slavio je sa 6:4, 7:6 nakon jednog sata i 22 minute igre. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

Tijekom cijelog meča vidjeli smo dvije break šanse, po jednu sa svake strane. Francuz svoju nije iskoristio, a Ajduković svoju jest. U sljedećoj rundi igrat će protiv Tunižanina Aziza Dougaza.

Dodajmo i to da je poraz na startu turnira u španjolskom Manacoru upisao Luka Mikrut od kojeg je sa 6:3, 6:2 bio bolji Ryan Nijboer iz Nizozemske. Meč je trajao jedan sat i 44 minute.