Split tijesno slavio protiv oslabljenog Zadra, Šibenka vrlo uvjerljiva protiv Dinama

Branimir Korać • petak, 26.01.2024.

Odigrana su dva susreta Premijer lige košarkaša, a domaćini su bili uspješni. Split je slavio protiv Zadra dok je Šibenka svladala Dinamo…

S obzirom da je Zadar doputovao na Gripe bez Luke Božića i Marka Ramljaka, očekivalo se da će Split ovaj put ipak lakše slaviti, ali do kraja se mučio i do pobjede je stigao u samoj završnici. Konačnih 67:65 dovoljno govori koliko je ovo bio tijesan dvoboj.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadrani imaju razloga za nezadovoljstvo jer su propustili veliku priliku za pobjedu. U posljednjoj dionici ubacili su samo četiri poena i Split je uspio napraviti veliki preokret.

Gosti su pet minuta prije kraja susreta ubačajem Mekića poveli sa 65:58 i do kraja susreta više nisu ubacili niti poena. Split je došao do preokreta, a za pobjedu je ubacio sedam sekundi prije kraja Funderburk.

Split su do pobjede predvodili s po 13 poena Shannon Shorter (11 skokova, šest asistencija) i Derek Funderburk (šest skokova). Kod poraženih Lovro Mazalin upisao je 20 poena uz pet skokova, a Dario Drežnjak 12 poena.

Šibenka je lakše od očekivanja slavila protiv indisponiranog Dinama. Zagrepčani su se držali u prvom poluvremenu, a onda je u nastavku sve otišlo na stranu Šibenke.

Predvodili su je Luka Babić s 22 poena i Marko Lukić sa 17 poena i devet skokova. Kod poraženih Ivan Novačić ubacio je 15 poena.