SuperSport HNL, 20. kolo, 27.01.2024, 14:50 h, Opus Arena
Suci: Menelaos Antoniou, Georgiou Pavlos, Petrou Petros (Cipar)
Mateo Pavlović 26' (ag)
2:0(2:0) Rudeš
Rudeš

Petar Jenjić • subota, 27.01.2024.

Nogometaši Osijeka uspješno su krenuli u drugi dio sezone SuperSport HNL-a. Na domaćem terenu igrali su protiv posljednjeg Rudeša te upisali rutinsku pobjedu...

Krenuo je drugi dio sezone SuperSport HNL-a i za Osijek koji je zamijenio domaćinstvo s Rudešom i danas, u 20. kolu, bio domaćin na Opus Areni. Momčad Zorana Zekića odradila je gotovo pa rutinski ovu utakmicu, dominirala od početka do kraja te na koncu slavila s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osijek je dobro krenuo u susret i zasluženo stigao do prednosti u 14. minuti. Nakon kornera loptu je boksao Karlo Kralj, ali samo do Kristijana Lovrića koji sa sedam metara iskosa šalje loptu u suprotni kut. Prije toga Lovrić je mogao upisati i asistenciju, ali Marin Prekodravac nije bio najprecizniji.

Lovrić je u 23. minuti imao sjajnu šansu. Vanja Vukmanović je loše reagirao, Ramon Mierez je uzeo loptu i proigrao suigrača koji je ostao sam kao duh. Međutim, loše je pucao, ravno u Kralja. Ipak, tri minute kasnije Mierez je poslao loptu u mrežu uz "pomoć" Matea Pavlovića koji je skrenuo i svog vratara ostavio na krivoj nozi.

Rudeš je imao jedan konkretan pokušaj, a bilo je to u 33. minuti kada je Ante Ćorić uputio dobar udarac iskosa u prvi kut, no Marko Malenica odbio je u korner. Do kraja prvog poluvremena promjene rezultata više nije bilo.

Dvije dobre situacije imao je Rudeš u prvih 13 minuta drugog poluvremena. Prvo je pucao Jan Doležal, a nakon toga i Eros Grezda, no oba udarca je obranio Malenica. Na drugoj strani debitirao je Enis Cokaj, a u 51. je pucao glavom nakon kornera. Otišlo je malo kraj stative.

Činilo se da je Osijek dobio kazneni udarac u 88. minuti, no nakon pregleda snimke sudac je dao žuti karton Vedranu Jugoviću za simuliranje.