SuperSport HNL, 20. kolo, 27.01.2024, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan, Bojan Zobenica, Alen Jakšić; 4. sudac: Dario Kulušić
0:1(0:1) Dinamo
Mauro Perković 36'
Dinamo

Petar Jenjić • subota, 27.01.2024.

U susretu 20. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Dinama upisali su pobjedu na gostovanju kod Istre 1961. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Mauro Perković...

Treći susret 20. kola SuperSport HNL-a odigran je na Aldo Drosini gdje je u goste Istri 1961 stigao Dinamo. Modri su stigli u Pulu nakon katastrofe protiv Lokomotive tražeći pobjedu. Upisali su je, ali nisu briljirali.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski prvak slavio je s minimalnih 1:0, u zaista siromašnom dvoboju u kojem, osim pogotka, nismo vidjeli gotovo ništa. Prije svega od Istre koja je imala jedan udarac vrijedan spomena.

Jako dugo nismo vidjeli apsolutno ništa: I jedna i druga momčad bile su gotovo pa bezopasne, iako je jasno da je Dinamo kudikamo imao više loptu u nogama, ali bez konkretnije opasnosti - sve do završnih desetak minuta prvog dijela.

U 36. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Stefan Ristovski ubacio je s desne strane, a na loptu je natrčao Mauro Perković i glavom skrenuo loptu u mrežu. To mu je bio drugi pogodak za Dinamo, a ujedno i drugi protiv svog nekadašnjeg kluba.

Siromašno je bilo prvo poluvrijeme, a ni u drugom nije bilo pretjerano bolje. Prvi konkretniji udarac vidjeli smo tek u 70. minuti kada se za prostor izborio Emmanuel Ekong, no pucao je kraj gola. Ujedno je to bio i prvi udarac domaće ekipe na susretu.

Do kraja susreta vidjeli smo jednu značajniju situaciju. Sjajna prilika za Istru, Ekong je odigrao za Mateja Vuka čiji udarac brane Zagorac i Ristovski.