Monaco izdržao s devetoricom i uzeo bod kod Marseillea

Petar Jenjić • subota, 27.01.2024.

Odigrane su dvije utakmice 19. kola Ligue 1. Marseille i Monaco odigrali su zanimljiv dvoboj na Velodromeu gdje je završilo 2:2, dok je Nica bila bolja od Metza...

Jako zanimljivo bilo je na Velodromeu gdje su Marseille i Monaco odigrali bez pobjednika 2:2. Gosti su u dva navrata bili u vodstvu, ali isto mogu biti zadovoljni bodom jer su do njega došli s manjkom igrača na terenu.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije dugo trebalo Monaco za dolazak do vodstva, a poentirao je Wissam Ben Yedder nakon sedam minuta igre. To mu je bio čak osmi postignuti pogodak u zadnjih pet utakmica u svim natjecanjima.

Samo četiri minute kasnije gostujući sastav ostao je s igračem manje kada je izravan crveni karton zaradio Guillermo Maripan koji je zaustavio protivničkog igrača u izglednoj poziciji za pogodak.

Marseille je poravnao rezultat u 39. minuti preko Pierrea Emericka Aubameyanga, da bi u samom finišu prvog dijela Monaco istrčao kontru, a na asistenciju Ben Yeddera poentirao Maghes Akliouche.

Domaćin je došao do poravnanja u 50. minuti nakon sjajnog udarca Leonarda Balerdija. Gosti su ostali s devetoricom igrača u 87. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Denis Zakaria. Ipak, uspjeli su izdržati do kraja, a veliku šansu za domaće u samom finišu imao je Vitinha.

U ranije odigranoj utakmici Nica je na domaćem terenu minimalno slavila protiv Metza. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Evann Guessand iz penala u 77. minuti.