Real Madrid u zaostaloj utakmici kod Getafea traži povratak na vrh

Mario Borko • četvrtak, 01.02.2024.

U lokalnom ogledu Getafe i Real Madrid, zaostalom utakmicom 20. kola LaLige, kompletirat će prvenstvenu ljestvicu. Kraljevi se pobjedom mogu vratiti na vrh ljestvice...

Nakon dva preokreta u završnici, Real Madrid na 18 kilometara udaljenom gostovanju kod Getafea traži rutinsku pobjedu, tri boda i povratak na vrh prvenstvene ljestvice. Bit će to posljednja zaostala utakmica u sklopu 20. kola LaLige nakon koje će tablica biti kompletirana. Na posljednjih pet gostovanju na Estadiju Coliseumu, Los Blancosi su slavili samo dva puta, a preostala tri puta nisu uspjeli postići pogodak.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kraljevi su pod stalnim pritiskom Girone koja protivno svim predviđanjima odbija ispasti iz borbe za naslov. Real je tako s utakmicom manje trenutno na drugom mjestu, a pobjedom protiv Getafea vratio bi se na vrh s dva boda prednosti. Nakon osvajanja Superkupa Madriđani su ispali iz Kupa kralja, a u posljednje dvije prvenstvene utakmice ostvarili su dvije dramatične pobjede preokretom.

Protiv Almerije su na domaćem terenu bili u zaostatku od dva gola, da bi do sva tri boda došli u devetoj minuti sučevog dodatka, a na gostovanju kod Las Palmasa su primili pogodak početkom drugog djela da bi u 84. minuti, osmim golom nakon kornera u ovoj sezoni, stigli do još jedne dramatične pobjede. Kraljevski klub igra dominantu sezonu, poražen je samo dva puta i to od gradskog rivala Atletico Madrida, a u sastav im se nakon suspenzije vraća najbolji strijelac kluba Jude Bellingham.

Luka Modrić u prethodne dvije utakmice nije ulazio u igru i njegovi trenutni status podsjeća na onaj s početak sezone kada je bio u drugom planu. Nakon toga pružio je neke odlične partije i činilo se da se ustabilio u momčadi, a ne zaigra li večeras bit će to polako razlog za brigu Zlatku Daliću.

Carlo Ancelotti dao je svoje obrazloženje zašto kapetana hrvatske nogometne reprezentacije ne igra: “On je legenda i sam donosi odluke gdje će igrati iduće sezone. Ne mogu ga poslati na zagrijavanje ako nisam siguran da ću ga uvoditi u igru. To mogu učiniti s nekim mlađim igračima, ali ne i s legendom kakva je Modrić.“

Getafe se u prethodne tri sezone borio za opstanak, a u ovoj je situacija mnogo komfornija. Trenutno su deseta momčad prvenstva sa sedam bodova zaostatka za mjestom koje vodi u Europu i 13 bodova iznad zone ispadanja. Povratak Josea Bordalasa na klupu pokazao se kao pun pogodaka. Getafe teško gubi utakmice, a posebno na domaćem terenu. Od travnja 2023. do početak 2024. godine kod kuće su bili neporaženi, a onda su uz dva crvena kartona poraženi od Rayo Vallecana u prvenstvu, a Sevilla ih je izbacila iz kupa.

U ponedjeljak su s 2:0 pobijedili Granadu pa puni samopouzdanja i bez rezultatskog pritiska dočekuju Real. Borja Mayoral je uz Bellinghama i Artema Dovbika najbolji strijelac LaLige u tekućoj sezoni. Mayoral je dijete Reala, a u Getafe je stigao prije dvije godine iz Rome. Nakon dugog traženja čini se da je u 27. godini konačno počeo ispunjavati svoj potencijal, Kraljevima je u prvoj međusobnoj utakmici zabio gol, a pokušat će to ponoviti i večeras.

Još jedan igrač u plavom dresu na kojeg treba obratit pažnju je nekadašnja velika nada Manchester Uniteda Mason Greenwood. Englez se nakon godinu i pol dana izbivanja s terena zbog optužbi za zlostavljanje svoje djevojke, nogometu vrati u Španjolskoj. U prošlom kolu zabio je svoj četvrti gol u LaLigi, a uz to ima i četiri asistencije.

U utakmicama ovih dvaju protivnika pada jako malo golova. Od posljednjih pet utakmica u kojima je Getafe bio domaćin ni u jednoj obje momčadi nisu postigle pogodak. Real je u jednoj slavio s 0:3, a u preostale četiri vidjeli smo samo dva pogotka, po jedan sa svake strane.

Što su rekli

Jose Bordalas, trener Getafea: “Sretni smo zbog pobjede u prošlom kolu i vrlo uzbuđeni uoči utakmice s Realom. Moramo biti gotovo savršeni ako želimo doći do dobrog rezultata.“

Carlo Ancelotti, trener Real Madrida: “Oni su vrlo dobro organizirana ekipa, snažni su i agresivni, a Mayoral je već zabio 14 golova. Jako mi se sviđaju kao ekipa i moram čestitati svom prijatelju Bordalasu koji je fantastičan trener.“

Zadnji susret

U posljednjem susretu ove dvije momčadi, Real je do pobjede stigao na isti način kao i u prethodna dva kola, preokretom. Gosti su na poluvremenu pogotkom Mayorala imali prednost od 0:1, a u nastavku Joselu izjednačuje, a Bellingham u petoj minuti sudačke nadoknade donosi pobjedu Kraljevima.

Prognoza

Formu Reala teško je procijeniti, u posljednje dvije utakmice iščupali su bodove, a dovedu li se i večeras u zaostatak teško će opet slaviti preokretom. Getafe je domaćinska momčad i lako je moguće da će Kraljevima otkinuti bodove.