Strasbourg 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG slavio kod Strasbourga i ostao čvrsto na vrhu

Petar Jenjić • petak, 02.02.2024.

Nogometaši PSG-a stigli su do pobjede na gostovanju kod Strasbourga. Nije im bilo lako, ali ipak su slavili rezultatom 2:1...

Gotovo godinu dana prošlo je od zadnjeg gostujućeg prvenstvenog poraza PSG-a, a ni danas Parižani nisu prekinuli taj pozitivan niz. Gostovanje kod Strasbourga nije bilo lako za vodeću ekipu francuskog prvenstva, ali ipak je upisala pobjedu od 2:1.

Igraj na Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

PSG je mogao povesti u šestoj minuti iz kaznenog udarca, no šut Kyliana Mbappea obranio je domaći vratar Alaa Bellaarouch kojem je to bio prvenstveni debi na vratima Strasbourga.

Mbappe je ipak stigao do pogotka u 31. minuti kada je veliku grešku napravio domaći vratar, a Marco Asensio proigrao Francuza za njegov 20. prvenstveni gol u sezoni. Ista dva igrača bila su u akciji i u 49. minuti, ali ovoga puta zamijenili su uloge za vodstvo 2:0.

U 68. minuti domaćin je smanjio preko Dilane Bakwe koji je najbolje reagirao na ubačaj Angela. Imao je domaćin jako dobre situacije do kraja susreta, mogao je i poravnati, ali rezultat se više nije promijenio.

Parižani su sada na 44 boda, šest više od Nice koja ima utakmicu manje.