Ajduković izdržao pritisak i zadržao Hrvatsku na životu!

Mihaela Bradovski • subota, 03.02.2024.

Duje Ajduković odigrao je odličan meč protiv Jorisa de Loorea, svladao ga je u dva seta i izjednačio na 1:1...

Nakon što je Marin Čilić poražen od Zizoua Bergsa, Duje Ajduković odigrao je sjajan meč protiv Jorisa de Loorea i izjednačio na 1-1 nakon prvog dana u Varaždinu.

Igraj na mečeve Davis Cupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajduković je bio pod velikim pritiskom, nikada tolikom u dosadašnjem dijelu reprezentativne karijere, ali izdržao je pritisak i upisao pobjedu.

Bilo je malo nervoze na početku meča, spasio je 15:40 već u prvom gemu meča nakon čega De Loore poravnava pa Ajduković uzima pet gemova u nizu te osvaja prvi set sa 6:1.

Ajduković je nastavio niz i u drugom setu te je ukupno osvojio čak devet uzastopnih gemova i došao do visoke prednosti 6:1, 4:0.

De Loore je tu uspio vratiti jedan izgubljeni servis pa je na servisu Belgijca imao četiri meč lopte. Nije ih iskoristio, samo je odgodio završetak posla za sljedeći gem u kojem ne gubi niti poen i odlazi do pobjede.

Ajduković je zasluženo slavio i nakon prvog dana ostaje sve otvoreno. Sutra ga čeka Zizou Bergs što će biti puno teži posao.