Bundesliga, 20. kolo, 04.02.2024, 15:30 h
Wolfsburg 2:2 Hoffenheim
Hoffenheim

Sjajna utakmica Majera, dva pogotka i izboren kazneni udarac za bod Wolfsburga

Branimir Korać • nedjelja, 04.02.2024.

Lovro Majer spasio je Niku Kovača od novog poraza. Wolfsburg je u 20. kolu Bundeslige ugostio Hoffenheim i remizirao 2:2 zahvaljujući upravo Majeru.

Hoffenheim je propustio priliku odnijeti sva tri boda s gostovanja kod Wolfsburga. Nastavio se tako niz utakmica bez pobjeda Kovačeve momčadi, ovo je već četvrti remi u nizu za Wolfsburg.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to zanimljiv dvoboj s dosta prilika na obje strane, a Hoffenheim je stigao do vodstva već u šestoj minuti preko Maximiliana Beiera za rani šok za domaću momčad.

Do odlaska na odmor Wolfsburg se konsolidirao i stvorio nekoliko prilika, a najbliži golu bio je u 19. minuti kada je Jonas Wind pogodio vratnicu.

U drugom dijelu Kovač vuče ključan potez. U 55. minuti umjesto Astera Vranckxa u igru ulazi Lovro Majer koji će spasiti domaćina od poraza.

U 59. minuti lijepa kombinacija Wolfsburga, ubačena lopta do Kevina Behrensa koji je ostavlja za Majera, a Majer s nekih 14-15 metara pogađa u donji kut.

Obrana Wolfsburga još jednom je popustila u 66. minuti kada je Grischa Preomel pogodio za novo vodstvo gostiju, no Majer još jednom spašava Wolfsburg.

U 69. minuti ubačena je lopta pred gol za Majera kojeg s leđa gura Nsoki i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je upravo Majer i poravnao na 2:2.

Rezultat se više nije mijenjao ostalo je 2:2 s kojima niti jedni, a niti drugi ne mogu biti posebno zadovoljni. I jedni i drugi su u nizu utakmica bez pobjede, a imali su priliku za tri boda.

Osim Majera, igrao je i Andrej Kramarić i to do 86. minute.