Visoke pobjede Fulhama, Liverpoola i Sheffielda, Tottenham svladao Brighton

Filip Mihoković • subota, 10.02.2024.

U 24. kolu Premier lige; Fulham, Liverpool i Sheffield United upisali su pobjede postignuvši po tri pogotka, dok je Tottenham minimalnom prednošću slavio protiv Brightona, a Brentford na gostovanju u Wolverhamptonu slavio s dva gola razlike.

Tri susreta 24. kola Premier lige završila su jednakim rezultatom, 3:1. U utakmicama između Fulhama i Bournemoutha te Liverpoola i Burnleya bolji je bio domaćin, dok je u susretu Lutona i Sheffielda istim rezultatom slavila gostujuća momčad. U preostala dva susreta, Tottenham je preokretom u drugom dijelu slavio 2:1 protiv Brightona, a Brentford je dvama pogocima svladao Wolvese.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fulham je došao do prednosti već u petoj minuti, a strijelac nakon loše reakcije obrane bio je Bobby De Cordova-Reid. Domaćin je podebljao prednost u 36. minuti, a strijelac prvog pogotka ovog puta našao se u ulozi asistenta Rodrigu Munizu. Jamajčanin je glavom dodao loptu do Brazilca koji ju, također glavom, posprema u mrežu za 2:0 s kojih su igrači i otišli na odmor.

Nakon pauze, gostujućoj momčadi nadu vraća Marcos Senesi sjajnim udarcem u 50. minuti, no ipak nije bilo dovoljno gasa u rezervoaru ekipe Brentforda. Samo dvije minute kasnije, Muniz postiže svoj drugi pogodak, a asistenciju je upisao Willian, za konačnih 3:1.

Liverpool je unatoč brojnim izostancima uvjerljivo slavio protiv Burnleya te djeluje nepobjedivo dok igra na Anfieldu. Domaćin je do vodstva došao u 31. minuti pogotkom Dioga Jote nakon centaršuta iz slobodnog udarca Trenta Alexander-Arnolda. Međutim, gosti se nisu predavali te su došli do izjednačenja u 45. minuti. Udarac iz kuta precizno je naciljao Josh Brownhill, a Dara O'Shea glavom šalje u desne rašlje za 1:1 na odmoru.

Nakon stanke domaćin pojačava intenzitet. Luis Diaz u 52. minuti bio je precizan glavom od zemlje za 2:1, a u 79. minuti pobjedu je potvrdio Darwin Nunez. Urugvajac je skočio visoko na loptu Harveya Elliota te iz teške pozicije glavom pucao snažno uz lijevu stativu za konačnih 3:1. Liverpool je tako osvojio važnih tri boda te zadržao vodeće mjesto na tablici Premier lige, a s dva boda i utakmicom manje, na drugom mjestu prati ga Manchester City.

Luton nije uspio nastaviti sjajan niz na kojem je bio u posljednjih pet utakmica. U 24. kolu ugostio je posljednjeplasirani Sheffield United, a momčad Chrisa Wildera dvama brzim pogocima u prvome dijelu, došla je do nedostižne prednosti. Prvo je u 30. minuti Cameron Archer odradio sjajan prodor te poslao loptu u donji lijevi kut, a zatim, u 36. minuti, James McAtee realizira udarac s bijele točke, nakon igranja rukom Reecea Burkea, za 2:0 prije stanke.

U drugome poluvremenu Carlton Morris vraća nadu domaćinu nakon što je bio precizan s bijele točke u 52. minuti, no ipak je na kraju slavio Sheffield. Potvrdu pobjede gostima donosi Vini Souza preciznim šutem u lijevi kut za konačnih 3:1 u 72. minuti. Sheffield se tako izjednačio u bodovima s pretposljednjim Burnleyom, a Luton ostao na 17. mjestu s 20 osvojenih bodova u 23 utakmice.

Susret Tottenhama i Brightona nije počeo dobro za domaćina. Mickey van de Ven je povukao protivnika u šesnaestercu, a Pascal Gross bio je precizan s bijele točke za vodstvo Brightona, s kojim su igrači i otišli na odmor. Ipak se Pijetlovi bude u drugome poluvremenu, a u susret ih u 61. minuti vraća Pape Matar Sarr koji odbijenu loptu zabija iz blizine. Domaćin je nastavio vršiti pritisak te je nagrađen trima bodovima u samoj završnici susreta. Heung-Min Son je poslao loptu u šesnaesterac, a Brennan Johnson pogađa praznu mrežu za konačnih 2:1.

Wolvesi su nakon visoke 4:2 pobjede protiv Chelseaja u prošlome kolu, nastavili s nekonstantnim partijama. U ovome kolu ugostili su četrnaestoplasirani Brentford te upisali poraz od 2:0. Danac Christian Norgaard u 35. minuti našao se sam u šesnaestercu te glavom u mrežu skrenuo udarac iz kuta Sergia Reguilona. Nakon stanke, Craig Dawson postiže izjednačujući pogodak u 50. minuti, no gol je poništen nakon provjere VAR-a zbog zaleđa. Potvrdu pobjede gostima donosi Ivan Toney koji se izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas koji je poslao Vitaly Janelt te zabio uz lijevu stativu za konačnih 2:0.