Premier liga, 24. kolo, 11.02.2024, 15:00 h
West Ham 0:6 Arsenal
Arsenal

Arsenal potpuno razbio West Ham i uzeo tri boda

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2024.

Arsenal je nakon prvog poluvremena imao vodstvo od 4:0 na gostovanju kod West Hama. Topnici su bili apsolutno dominantni, a prvi put nakon veljače 2011. godine imali ovakvu prednost u gostima nakon prvih 45 minuta. Do kraja su postigli još dva gola...

Krajem prošle godine West Ham je slavio na Emiratesu protiv Arsenala s 2:0, a Topnici su jako brzo dočekali svoju osvetu - i to na kakav način. Već na poluvremenu Artenina momčad vodi s visokih 4:0, a do kraja je tu prednost još podebljala, za konačnih 6:0.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvom poluvremenu Arsenal je stigao do čak četiri pogotka prednosti. Prvo je u 33. poentirao William Saliba, da bi nakon toga Bukayo Saka realizirao kazneni udarac.

Do kraja poluvremena stigla su još dva pogotka. U 44. minuti zatresao je mrežu Gabriel, a četvrti gol postigao Leandro Trossard. Dvije asistencije u prvom dijelu upisao je Declan Rice.

Arsenal je tako nakon prvih 45 minuta gostovanja vodio s četiri razlike prvi put još od veljače 2011. godine. Tada je to bilo gostovanje kod Newcastlea, a domaćin se na kraju uspio vratiti i poravnati na 4:4.

Danas se to ipak nije dogodilo, a Topnici su postigli još dva gola do kraja. Prvo je svoj drugi na susretu postigao Saka u 63., da bi se tri minute kasnije u strijelce upisao i Declan Rice.

Arsenal se tako barem privremeno izjednačio s Manchester Cityjem na drugom mjestu s 52 boda.