SuperSport HNL, 22. kolo, 11.02.2024, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ante Čulina, Vedran Đurak, Jerko Crnčić; 4. sudac: Mateo Erceg
4:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

[VIDEO] Vrlo dobro izdanje i visoka pobjeda Hajduka protiv Slaven Belupa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.02.2024.

Hajduk nije imao nikakvih problema protiv Slaven Belupa, raspoloženi Splićani slavili su na svom stadionu s visokih 4:0. Farmaceuti niti u jednom trenutku nisu izgledali kao protivnik koji može stvoriti probleme Hajduku....

Iako je najavljivao kako u Split ide hrabro i da će pokušati pobijediti, Slaven Belupo je u prvom poluvremenu bio potpuno zatvoren i bez ikakvih pokušaja prema naprijed. Farmaceuti su se branili, izdržali su do sudačke nadoknade prvog dijela i onda primili gol.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hajduk je krenuo vrlo angažirano i već u petoj minuti Brekalo je proigrao Moufija koji pronalazi Kalinića, on puca, a Pllana uklizava i odnosi loptu. Hajdukovi igrači tražili su kazneni udarac zbog igranja rukom, ali suci su odlučili drugačije.

Hajduk je imao puno više loptu u svojim nogama i Farmaceuti su rijetko dolazili do posjeda. Hajduk je tražio prolaz kroz gustu obranu gostiju, i u završnici poluvremena u tome je i uspio.

U 37. minuti jako lijep pokušaj Kalika, dobio je loptu u 16 metara, lijepo je gađao u suprotni kut, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pokraj vratnice.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Hajduk dolazi do vodstva. Krovinović je ubacio prema Kaliniću, on dodaje do Brekala koji mu iz prve prsima vraća, a Kalinić iz voleja s 13-14 metara pogađa u sam kut.

U drugom poluvremenu Slaven Belupo pokušao je zaigrati malo otvorenije, ali vrlo brzo Hajduk je iskoristio više prostora u obrani Slavena i vrlo spor povratak njegovih igrača u obranu.

U 48. minuti stigao je do 2:0. Sahiti je dugo vukao loptu, došao do 16 metara i pronašao na lijevoj strani Brekala koji se namješta i zabija prvijenac u kut za povećanje prednosti.

Tri minute kasnije novi pogodak. Sahiti je još jednom asistirao, pronašao je na ulasku u kazneni prostor Kalika koji dolazi sam pred vratara i rutinski zabija.

Susret se jako loše razvijao za Koprivničance i bilo je samo pitanje koliko će puta još morati vaditi loptu iz mreže.

Četvrti put Sušak je svladan u 67. minuti. Krovinović je lijepo pronašao Sahitija, on odlično u kaznenom prostoru vidi mladog Čuića koji je posve sam i bez problema zabija za 4:0.

U nastavku susreta Hajduk je imao sve pod kontrolom, a bio je i blizu petom pogotku kada je Čuićev dobar udarac obranio Sušak. Slaven Belupo je svoju prvu pravu priliku dočekao u 90. minuti kada Mioč nije nadmudrio Lučića.

U svakom slučaju lijepo izdanje Hajduka i uvjerljiva pobjeda, nešto što su Splićani itekako trebali nakon serije skromnijih rezultata.