Čak 18 golova u dvije utakmice, ali bez pobjednika

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2024.

Odigrane su dvije utakmice 14. kola SuperSport HMNL-a. Vidjeli smo u njima čak 18 pogodaka, ali oba dvoboja završila su remijem...

Jako dramatično bilo je u Zagrebu gdje je Futsal Dinamo bio domaćin Vrgorcu, a dvoboj je završio bez pobjednika 4:4. Po četiri pogotka vidjeli smo u svakom poluvremenu.

Igraj na futsal utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo preko Luke Perića u šestoj minuti, no u sljedećih pet minuta Vrgorac je napravio preokret preko Josipa Govorka i Anduvera Eliasa Zambrana Delgada. Do kraja poluvremena Perić je svojim drugim golom izjednačio rezultat.

Vrgorac je u 28. i 29. minuti postigao dva pogotka, a strijelac oba zgoditka bio je Šimun Ivo Barišić. Hat-trick postigao je Perić, a treći gol stigao je u 35., da bi bod Dinamu donio Mateo Mužar minutu kasnije.

Mogao je Dinamo i do pobjede nakon šestog akumuliranog prekršaja Vrgorca, no Toni Vučković nije bio precizan.

Još dramatičnije bilo je u Puli gdje je vodeći Stanoinvest Futsal bio domaćin Uspinjači Gimki. Dvoboj je završio s deset golova, ali podjelom bodova.

Odmah na početku gosti su poveli preko Filipa Kosora, a u finišu prvog dijela poentirao je Manolo Bilić iz penala. Uslijedila su dva gola gostiju, Bruna Kovačića i Marija Crnčevića, da bi Jesus Manuel Blazquez smanjio zaostatak svoje ekipe. Za 4:2 poentirao je Branko Atić u 27. minuti.

Deset minuta nije se mijenjao rezultat, a onda je Blazquez smanjio na 4:3. Odgovorio je Crnčević na drugoj strani, u 39. minuti. Ipak, Puljani su do kraja uspjeli postići dva pogotka i doći do boda. Prvo je smanjio David Mataja, da bi iz novog penala Bilić zabio za 5:5.