Odlični nastupi Drežnjaka i Kapuste u pobjedi Studentskog Centra

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2024.

Odigrane su danas još tri utakmice 20. kola ABA lige. Studentski Centar tijesno je svladao Borac, a najbolji strijelci momčadi bili su Mateo Drežnjak i Borna Kapusta...

Mega je na domaćem terenu bila bolja od Mornara rezultatom 101:87 i tako prekinula niz od tri poraza. Ovo joj je ukupno deseta pobjeda sezone uz koje ima isti broj izgubljenih utakmica.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stefan Miljenović je sa 16 koševa, deset skokova i sedam asistencija predvodio Megu, dok je Andrija Jelavić dodao 13 poena (5/8 za dva, 1/4 za tricu), šest skokova i dvije asistencije za nešto manje od 27 minuta. Lovro Gnjidić dodao je četiri koša (2/2 za dva), dva skoka i dvije asistencije za 13 i pol minuta.

Najbolji je kod Mornara bio Marcus Weathers s 29 koševa i 12 skokova.

Glatku pobjedu upisao je Partizan koji je slavio na gostovanju kod Igokee s čak 98:52. Tako je došao na omjer 14-6, dok je Igokea sada na 11-9.

Najbolji je u redovima Partizana bio Mateusz Ponitka sa 16 koševa, Jaleen Smith dodao je dva poena (0/1 za dva, 0/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2), osam skokova i tri asistencije za nešto više od 23 minute u igri.

Jedini dvoznamenkast kod domaćina bio je Edin Atić s deset koševa.

Petu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima upisao je Studentski Centar koji je tijesno slavio na svom terenu protiv Borca iz Čačka rezultatom 86:84. Junak pobjede bio je Emir Hadžibegović koji je poentirao za pobjedu dvije sekunde prije kraja.

Najučinkovitiji je u pobjedničkim redovima bio Mateo Drežnjak s 26 poena (8/11 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 7/9), dva skoka i tri asistencije za 34 minute u igri. Borna Kapusta dodao je 20 koševa (3/4 za dva, 3/3 za tricu, slobodna bacanja 5/6), jedan skoka i tri asistencije za 20 minuta.

Borcu nije pomogao ni odlični Ronaldo Segu koji je ubacio 32 poena i tome dodao osam asistencija i četiri ukradene lopte.