Europska liga, glavna runda, skupina 2, 1. kolo, 13.02.2024, 20:45 h
Nexe Našice 29:28 IK Sävehof
IK Sävehof

Nexe izdržao protiv Šveđana i slavio u tijesnom dvoboju

Branimir Korać, HINA • srijeda, 14.02.2024.

Rukometaši Nexea upisali su pobjedu u Europskoj ligi protiv švedskog Savehofa. Tako su na odličan način krenuli u Glavnu rundu...

Rukometaši Nexea svladali su u Našicama švedski Saevehof s 29:28 (16:13) i tako pobjedom započeli natjecanje u skupini 2 drugog kruga Europske lige.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odlično je hrvatski doprvak započeo utakmicu protiv švedskog suparnika i već u devetoj minuti imao pet pogodaka prednosti (7:2), a raspoložen je bio Luka Moslavac koji je postigao tri gola.

Kad je Manuel Štrlek pogodio za 8:3, činilo se da će Nexe bez poteškoća doći do pobjede na otvaranju drugog kruga natjecanja u Europskoj ligi. Međutim, u sljedećih sedam minuta Šveđani su postigli šest brzih pogodaka, a Našičani postigli samo jedan pa je Saevehof u 17. minuti izjednačio na 9:9. Imali su gosti i napad za prvo vodstvo na utakmici, ali su se spetljali.

Kad je momčad Branka Tamšea uspjela ukrotiti 'brzi centar', a i vratar Dominik Kuzmanović stavio "ključ u bravu", Nexe je ponovno došao do opipljiva četiri gola prednosti (15:11), a u drugi dio prenio tri pogotka više od suparnika (16:13).

Bolje je domaća momčad započela drugo poluvrijeme pa je nakon gola Borne Mancija Mičevića ponovno došla do pet pogodaka viška (21:16).

Da je bilo više preciznosti domaće momčadi iz čistih prilika i kaznenih udaraca, ta bi prednost bila i značajnija. No, gostujući vratar Simon Moeller parirao je Kuzmanoviću, obranio prva tri sedmerca Našičanima, "skidao zicere", i omogućio svojim suigračima da u 54. minuti dođu na samo gol zaostatka (27:26).

Moeller je najviše izludio Fahrudina Melića, kojemu je obranio tri od četiri sedmerca, a posljednji 27 sekundi prije kraja kod vodstva Nexea 29:28. No, gosti nisu uspjeli završiti zadnju akciju na utakmici šutom pa je Nexe ipak došao do važna dva boda.

Luka Moslavac je sa sedam golova bio najbolji strijelac Nexea, a po četiri pogotka postigli su Borna Manci Mičević i Marko Bezjak. Vrlo važnu ulogu u ovoj pobjedi odigrao je Dominik Kuzmanović s 15 obrana.

Strijelce gostiju predvodio je Olli Mttun sa sedam golova, a pet ih je postigao Felix Moeller. No, prvo ime švedske momčadi bio je vratar Simon Moeller koji je imao čak 17 obrana, a zaustavio je i pet od šest sedmeraca koje su imali domaći rukometaši.

Nexe je s četiri boda zasjeo na vrh ljestvice, a isto toliko bodova ima i danski Skjern koji je u utorak kao domaćin svladao slovensko Gorenje s uvjerljivih 45:31. Treći je Saevehof s tri boda, a Gorenje ima jedan.

Nexe će u drugoj utakmici u skupini 2 za tjedan dana gostovati kod Gorenja u Velenju.